תיכון
יסודי
גני ילדים

סרטים > תיכון > שכול ואובדן

היכן נעורי?

היכן נעורי?

סרט המספר על חוויית ההתבגרות והנעורים בצל פיגועי טרור, דרך סיפוריהם של שלושה בני נוער מתקופות שונות בהיסטוריה של מדינת ישראל: אסון מעלות בשנות ה70, מלחמת אוסלו בסוף שנות ה90, ושנת 2015. (סרט גמר דוקומנטרי, אולפנת אוריה תשע"ה, 17:00 דקות)
לצפיה
לדף צפייה

המלחמה שאחרי

המלחמה שאחרי

על אלו שנפלו בקרב, והשאירו אחריהם נשים גיבורות, ודור המשך שעתיד להיוולד מהם... (סרט גמר מגמת קולנוע אמי"ת בנות רחובות עלילתי, 9:30 דקות)
לצפיה

בואי נאהב

בואי נאהב

על אובדן מסוג אחר, אובדן של תינוק בעת לידתו, על ההתמודדות והרצון להביא עוד ילדים לעולם למרות הכל.(סרט גמר אולפנת צביה רבבה, תיעודי, 9:30 דקות)
לצפיה

כחייל היוצא מחופתו

כחייל היוצא מחופתו

החייל ארז דרעי לא זכה להיכנס לחופה כיון שנהרג. פרוייקט מיוחד של בני נוער שפגשו באם השכולה, הגשים את החלום להכניס ספר תורה על שמו. סרטון שמעורר השראה ורצון לפעול ולעשות, ומצביע על הקשר בין יהודים בכל העולם (InspireClips, תיעודי, אנגלית עם תרגום, 4:22 דקות).
לסיפור המלא - http://www.soferstam.co.il/content.aspx?PageId=123&lang=he
לצפיה

כולם היו בניה

כולם היו בניה

רס"ן בנייה ריין ז"ל, נפל במלחמת לבנון השנייה. כחלק מהנצחת זכרו, אמו נוהגת להביא גביע לכל ילד שנקרא על שמו. מתאים לשיעורי חברה ומעורבות חברתית (אולפנת בהר"ן, תיעודי, 15:11 דקות).
לצפיה

בכל דור ודור

בכל דור ודור

סרט גמר בנושא השפעת הטרור על העם לאורך הדורות בפרספקטיבה של נוער (אולפנת אוריה, תיעודי, 17:26 דקות).

לצפיה

למרות הכל

למרות הכל

שולמית דרעי שאבדה את בעלה, מספרת על המחלה, האבדן, ההתמודדות עם ההפתעה ועם החיים אחרי -
בעוצמות, באמון, ברגש ובכנות (דוקומנטרי, אולפנת צביה - רבבה, 10:20 דקות).
לצפיה

אני תפילה

אני תפילה

סרט זכרון לרועי רוט הי"ד שנרצח בפיגוע במרכז הרב. הסרט מתאר את אישיותו של רועי, מפיו של משפחתו וחבריו. הסרט מתאר את דבקותו של רועי בקדושה ובמיוחד בתפילה.
הסרט מעורר השראה כיצד נער צעיר שם את הקדושה והתפילה במקום מרכזי בחייו. הסרט גם יכול לעורר שאלות בנוסח "צדיק ורע לו", כיצד רועי שהיו לו כל כך הרבה זכויות נרצח בדמי ימיו, ניתן לצאת לדיון מתוך מקום זה.
מתאים גם ליום הזיכרון בהיבט של נפגעי הטרור, זווית שלעיתים לא מספיק מודגשת ביום זה (תיעודי, צביה רחובות, 16:10 דקות).

לצפיה

השמחה תמיד בלב

השמחה תמיד בלב

סרט תיעודי על ארז הי"ד שנרצח במהלך התבודדות בישובו בת-עין שבגוש עציון.
בסרטון מתארת אלמנתו של ארז כיצד בישרו לה את הבשורה הקשה, וחבריו משתפים בסיפורים עליו ועל עשייתו.
סרטון זכרון, המדגיש את חשיבות השמחה למרות המוות והקושי.
דעה אישית: ניתן לצפות בהקשר לנושא ההתבודדות, החסידות, ומשמעות מסירות נפש (תיעודי אולפנת קרית ארבע, 12 דק').
לצפיה

יונה ואני

יונה ואני

סיפורו של נער המתמודד עם מות אביו ועם המצב הכלכלי של משפחתו. הנער רוכש חבר מבוגר, יונה, ששכל את בנו באחת ממלחמות ישראל. השניים יוצאים למסע מיוחד של חברות אמת, אשר מסייעת לנער להתמודד עם הקושי (עלילתי, אולפנת נווה דקלים, 16:32 דקות).
לצפיה

בשביל החיים

בשביל החיים

הדסה חלמה להתחתן ולהביא ילדים לעולם. היא לא בחרה בטרגדיה שפקדה אותה ושינתה את מסלול חייה, אך היא החליטה לאזור כוחות למען חמשת הילדים שעכשיו היו ילדיה (אולפנת בהר"ן, תיעודי, 13:12 דקות).
לצפיה

בגרות של אמא

בגרות של אמא

סיפורו של נעם, ילד מתבגר שאינו תלמיד מצטיין במיוחד, מפריע בלימודים, ומאוד קשור לאמו. כשזו נפטרת בצורה פתאומית ולא צפויה, הסרט חושף אותנו לדרכו הייחודית של נעם בהתמודדות עם המשבר שהוא חווה באובדן אמו.
הסרט מוקדש לעילוי נשמת רבקה גרינולד ז"ל [ישיבה תיכונית קול מבשר, תשע"ח, 15:29 דק'].

לצפיה

בצעדייך

בצעדייך

אורית מרק, בתו של מיקי (מיכאל) מרק הי"ד, הקימה את עמותת 'אור מיכאל' המשמחת חולים וקשישים בבתי החולים ברחבי הארץ. על התמודדותה המופלאה של אורית, ועל תעצומות הנפש שהיא מגלה על אף הקשיים [אולפנית אמונה - אלישבע, דוקומנטרי, 11:14 דק'].
לצפיה

קדיש אחרון

קדיש אחרון

הסרט מספר את סיפורו של נעם, תלמיד תיכון שאיבד את הוריו בתאונת דרכים (ישיבה תיכונית נווה שמואל, עלילתי, 15 דק').
לצפיה

מה היית עושה אם נותרו לך רק 6 חודשים לחיות?

מה היית עושה אם נותרו לך רק 6 חודשים לחיות?

הרופאים הודיעו לזאק בן ה17 שנותרו לו רק 6 חודשים לחיות! סרטון מעורר השראה המתעד את זאק ומשפחתו בחודשים האחרונים לחייו, כיצד הוא מנצל את החיים עד תום. (תיעודי, 22:30 דקות)
לצפיה

חיפשתי את שאהבה נפשי

חיפשתי את שאהבה נפשי

סיפורה של אלמנת מלחמה , בחורה צעירה, אשר מחליטה להינשא לחברה הטוב של אסף, בעלה המת. להורים שלו קשה לקבל את ההחלטה, בייחוד לאב המשפחה. ההתמודדות עם שכול, ומנגד- האהבה החדשה, מציבה את הגיבורה בפני קונפליקט קשה. מבוסס על סיפור אמיתי. (עלילתי, אור תורה רמות, 18:00 דקות)
לצפיה

חזור אליי

חזור אליי

על הזמר והיוצר אביחי פז גרינוולד, שאביו נהרג במלחמת שלום הגליל חצי שנה לפני שאביחי נולד. הסרט מתעד את מסע החיפוש שלו אחר האבא שהוא לא הכיר ולא חווה מעולם, ואת הדרך בה אביחי מצליח להתקרב לעצמו דרך ההיכרות המחודשת עם אביו. הוקרן בטלוויזיה בערוץ 1, יום הזיכרון תשע"ג. בימאית ועורכת: שרית אשכנזי לוי (תיעודי,37:00 דקות)
לצפיה

בא מעפר

בא מעפר

אחד מתוך שלישיית חברים בגיל התיכון הולך לעולמו בנסיבות טרגיות. על השאלות שמאורע כזה מעלה, ועל דרכים שונות להתמודדות אמונית עם המשבר. (עלילתי, סרט גמר אולפנת קרית ארבע תשע"ג, 12:40 דקות)
לצפיה

סליחה, מחילה וכפרה

סליחה, מחילה וכפרה

נחמן שטיצר, מורה צעיר בתלמוד תורה, שכח יום אחד את חיים בוימלד ז"ל, אחד מילדי התלמוד תורה, ברכב סגור ובכך הביא למותו. לאחר הטרגדיה זכה נחמן השבור לחיבוק אמיץ, נדיר ומרגש ממשפחת הילד. תיעוד אמיתי של חמלה יהודית מרגשת. כתבה של ערוץ 10 בשיתוף עם ערוץ הידברות. (תיעודי, 15:00 דקות)
לצפיה

אייכה

אייכה

סיפור על שירה, נערה שאחיה מת בצבא, על המשבר באמונה שבא בעקבות כך, ועל הגילוי שבסופו. (אולפנית ישורון, תשע"ב, עלילתי, 12:00 דקות)
לצפיה

להניף את הדגל כל יום מחדש

להניף את הדגל כל יום מחדש

סרט דוקו קצר המספר את סיפורה של כנרת סיטבון שבעקבות מותה של אחותה האהובה בתאונת דרכים בחרה לנטוש את עיסוקה העיקרי כפסלת באומנות הקרמיקה, לטובת חנות הפרחים שהותירה אחותה. סרט מרגש העוסק בהתמודדות עם מוות ושכול, בבחירה בחיים ובאהבה...(8:27 דקות)
לצפיה

להביא את הירח

להביא את הירח

חייה של מיכל התהפכו בבת אחת בתאונת דרכים מחרידה שקטעה חגיגת שנת נישואין ראשונה. גדי בעלה נהרג. היא הפכה להיות מוגבלת באופן קשה. בעזרת כח הרצון המדהים שהיא מגלה, בעזרת הומור ואהבה חדשה היא מצליחה לבנות את חייה בשנית. (אולפנת שבי רחל, נווה דניאל תשס"ו תיעודי 18 דקות )
לצפיה

חדש באתר

חג יפה כל כך
שיעורים לחנוכה

מהבלוג שלנו

פרשנות פנימית לווידוי
הצעה לפרשנות פנימית לתחנון ולווידוי שבמרכז תפילת יום הכיפורים.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן