תיכון
יסודי
גני ילדים

סרטים > תיכון > גדולי ישראל

הרי"ח הטוב מבגדד

סיפור חייו של רבי יוסף חיים מבאגדד- הבן איש חי. גדול רבני בבל ומגדולי ישראל בדורות האחרונים(33:33)
לצפיה

רציתי להיות טוב

רציתי להיות טוב

חנן פורת בשיחה מפעימה זמן קצר לפני מותו, על ההתיישבות ביהודה ושומרון שהיה ממוביליה, על השבר של הגירוש מגוש קטיף, על העמידה מול המוות ועל משמעות החיים.
לצפיה

סיפור חייו של הרב גורן

סיפור חייו של הרב גורן

סיפור חייו של הרב גורן מלווה בקטעי וידאו נדירים. (8:12)
לצפיה

הרב גץ

הרב גץ

סרטון קצר המתעד את חייו האישיים של הרב גץ, מהיותו רב צעיר בתוניס, ועד לכהונתו כרב הכותל והמקומות הקדושים בישראל (תיעודי, 'בית הרב גץ', 15:41 דקות).
לצפיה

איש האמונה - הרב מאיר יהודה גץ

איש האמונה - הרב מאיר יהודה גץ

מכרים, בני משפחה ואישי ציבור, מתארים את קורות חייו של הרב מאיר יהודה גץ זצ"ל, רב הכותל והמקומות הקדושים בישראל (תיעודי, 32:23 דקות).
לצפיה

הנשר הגדול - פרק 1

הנשר הגדול - פרק 1

סדרה העוסקת בחייו ובהגותו של הרמב"ם, רבי משה בן מימון, גדול ההוגים ואנשי ההלכה בתולדות העולם היהודי ('כאן' - תאגדי השידור הישראלי, 53 דק').
לצפיה
לדף צפייה

הנשר הגדול - פרק 2

הנשר הגדול - פרק 2

סדרה העוסקת בחייו ובהגותו של הרמב"ם, רבי משה בן מימון, גדול ההוגים ואנשי ההלכה בתולדות העולם היהודי ('כאן' - תאגדי השידור הישראלי, 55 דק').
לצפיה

הנשר הגדול - פרק 3

הנשר הגדול - פרק 3

סדרה העוסקת בחייו ובהגותו של הרמב"ם, רבי משה בן מימון, גדול ההוגים ואנשי ההלכה בתולדות העולם היהודי ('כאן' - תאגדי השידור הישראלי, 49 דק').
לצפיה

הרב יהודה עמיטל זצל

הרב יהודה עמיטל זצ"ל

סרטון לזכר הרב יהודה עמיטל, שהיה בין מייסדיה של ישיבת הר עציון ועמד בראשה לצידו של הרב אהרן ליכטנשטיין שליט"א במשך כארבעה עשורים. תחנות בחייו, יחסו לתורה וללימודה, לחינוך ילדים, לישיבה, וקווים לדמותו כאוהב אדם, גדול וצנוע יחד עם מנהיגות סוחפת מאין כמותו. (תיעודי, 16:00 דקות)

לצפיה

הרב אהרן ליכטנשטיין זצל

הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל

סרט שהופק לרגל הגעתו של הרב ליכטנשטיין לגבורות. על עלייתו ארצה,על הקמת ישיבת הר עציון יחד עם הרב עמיטל זצ"ל, על דמותו כראש ישיבה וכאיש משפחה. (תיעודי, 14:51)
לצפיה

הרב שלמה זלמן אורבך

הרב שלמה זלמן אורבך

לקט צילומי וידאו של הרש״ז אורבך זצ״ל. ניתן לראות את החלק השני בקישור https://www.youtube.com/watch?v=cPCRGkQxOi0 (ועד הידידים, 13 דק׳ בסך הכל)
לצפיה

הרב אריה לוין זצל

הרב אריה לוין זצ"ל

סרט תיעודי באורך מלא על "אבי האסירים", רב אריה לוין המופלא. הסרט בהפקת "ערוץ מאיר" והמדריך אלידע בר-שאול. (תיעודי, 1:35 דקות)

לצפיה

הרב קוק

הרב קוק

סרט דוקומנטרי הכולל ראיונות ותחקיר על חייו ופועלו של הראי״ה (מרכז פיטר פריישטדט להנצחה קולנועית של גדולי העם היהודי, 43 דק׳)
לצפיה

זכרונות מבית הרב

במסמך מרתק מספר הרב שאר ישוב שליט"א על זיכרונותיו מהרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, פותח לנו צוהר אל חייו האישיים והציבוריים ומראה לנו איך השפעת הרושם העז שהותיר הרב עליו מימי ילדותו בא לידי ביטוי בחייו שלו. (תורת החיים, תיעודי, 36 דקות)

לצפיה

מסע בעקבות הרב מרדכי אליהו זצל

מסע בעקבות הרב מרדכי אליהו זצ"ל

אודי דוידי מתחקה אחר אישיותו וחייו של הראשון לציון, הרב מרדכי אליהו. (תיעודי, 31:00 דקות)

לצפיה
לדף צפייה

הבבא סאלי - ר ישראל אבוחצירא זצל

הבבא סאלי - ר' ישראל אבוחצירא זצ"ל

לרגל יום הילולת הבבא סאלי שיחול ביום ד' בשבט יצא הרב אברהם בן אסולין לנתיבות והביא רשמים מיוחדים וסיפורים על הצדיק, וכן שיחה עם ממשיכי דרכו.

לצפיה

הרב עובדיה יוסף זצל

הרב עובדיה יוסף זצ"ל

סרט על חייו של הרב עובדיה יוסף- תולדות חייו, גדולתו בתורה ואופי פסיקתו ההלכתית, עשייתו הציבורית, ספריו וחיבוריו ועוד. (תיעודי, 12:06)
לצפיה
לדף צפייה

בחמימותה של האש קודש

סרט תעודי על דמותו ופועלו של האדמו''ר מפיסצ'נה שנרצח בגטו ורשא, והשפעתו על הקהילה היהודית בוורשה בתקופת השואה - ועד ימינו, באמצעות הכתבים שהשאיר. הסרט משלב חומר תיעודי מתקופת השואה, וחומר עכשווי. (עריכה: זאביק הראל, תיעודי, 17:14 דקות. הקישור לסרט לקוח מאתר 'הידברות')

לצפיה
לדף צפייה

הרב לאו מספר על חייו

הרב ישראל מאיר לאו, צעיר הניצולים ממחנה ההשמדה בוכנוואלד, מספר על חייו ועל שרידתו המופלאה בשואה. (4:16 דק')
לצפיה
לדף צפייה

חדש באתר

קהילות מקצועיות
מתחדשים לקראת השנה החדשה! מוזמנים להירשם לקהילת מורים מעצימה (60 ש''ש) במחש''י, תנ''ך, תושב''ע ואומנות.

מהבלוג שלנו

פרשנות פנימית לווידוי
הצעה לפרשנות פנימית לתחנון ולווידוי שבמרכז תפילת יום הכיפורים.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן