תיכון
יסודי
גני ילדים

סרטים > תיכון > סוגיות בגיל ההתבגרות

מדבקת היופי

מדבקת היופי

סרטון המתאר ניסוי בו ניתנו לנשים ונערות שהתמודדו עם דימוי גוף שלילי, "מדבקת יופי" שהשפיעה לטובה על תפיסתן העצמית... הסרטון מציג את תוצאותיו המפתיעות של הניסוי... הסרט יכול להוות טריגר מצויין לדיון בנושאים כמו דימוי עצמי, דימוי גוף ו"מיתוס היופי". (3:59 דקות)
לצפיה
לדף צפייה

הגל האחרון

הגל האחרון

סיפור על חברותם של 3 נערים מגוש קטיף והתמודדות עם הפרידה הצפויה בסוף הקיץ כאשר כל אחד יוצא למוסד חינוכי אחר.
לצפיה

מחוברות

מחוברות

שנה חלפה על בנות השל״פ בתיכון גרוס קרית גת. הסרט מציג את החיים המשותפים בדירת של״פ ואת החוויות והקשיים מהשנה שחלפה. (סרט גמר תיכון גרוס קרית גת, תיעודי, 12:40 דקות)
לצפיה

לא צולם בשבת

לא צולם בשבת

ידידיה הוא בן של רב בישוב קהילתי דתי. ידידיה מחליט שהוא רוצה לעשות עגיל ובאישור הוריו הוא עושה זאת. התגובות לאחר המעשה גורמות לו להתלבטות. (תיכון דרך אבות, תשע"ה, עלילתי, 13:30 דקות)

לצפיה

דממה

דממה

יהודה, תלמיד ישיבה תיכונית, נקלע לאתר פורנוגרפי באינטרנט. הוא מנסה לשתף מבוגרים משמעותיים בחייו אך... ללא מענה. מה עושים עם הנושאים ש"אסור" לדבר עליהם? (ישיבת אמי"ת נחשון, תשע"ב. עלילתי, 7:30 דקות)
לצפיה
לדף צפייה

אותיות פורחות באוויר

אותיות פורחות באוויר

הסרטון מתאר את הקשיים של תלמיד ישיבה תיכונית לקראת הבגרות שמתקשה בסגנון הלמידה בכיתה וחווה פער משמעותי בין הלימוד העצמאי שלא במסגרת בית הספר שאליו הוא מתחבר לבין הלימוד בכיתה שגורם לו לריחוק ולתחושה של מיאוס בלימוד. הסרטון בגובה העניים, ומעביר את המסר בצורה פשוטה ובהירה ויחד עם זה כואבת ומורכבת. לדעתי מדובר בסרט אמיץ, חשוב להראות לתלמידים כדי לעורר שיח שנוגע לאופן שבו לומדים את מקצועות הקודש בישיבה, על הקושי להרגיש חיבור לנושא שנלמד ונבחנים עליו בבגרות, האם מקצועות הקודש הם מקצועות לבגרות או דרך חיים וכו'... מעבר לכך אפשר לפתוח באמצעות הסרטון שאלות הנוגעות לקשר בין הר"מ לתלמיד.
דעה אישית: סרטון שמומלץ מאוד להקדיש לו מספר דקות בשלב כלשהו של הלימודים לקראת הבגרות (סרט גמר נווה שמואל, תשע"ה, עלילתי, 7:30 דקות)
לצפיה
לדף צפייה

קשר השתיקה

קשר השתיקה

סרטון קצר על ההבדל בין "הלשנה ל"הצלה" (תאטרון נגיעות, 4:43 דקות).
לצפיה

סרט בנות

סרט בנות

סרט שהופק מנקודת מבטן הקורצת של נערות דתיות, על עולם הצניעות ומתחיו - הנוחות, ההלכה, והשיח באולפנא.
יכול להוות פתיחה נעימה וקלילה לדיון ולשיתוף (סרט גמר - אולפנת אוריה תשע"ד, דוקומנטרי, 16:15 דקות).
לצפיה

מעבר לדלת

מעבר לדלת

איתי הוא תלמיד חדש בכיתה שסובל מהצקות מחבריו לכיתה. בשלב מסוים, כשאחד מחבריו לכיתה מחליט להיחלץ לעזרתו, הוא מגלה את מה שחיפש כל חייו..(אולפנת אורות מודיעין, עלילתי, 4:58 דקות).
לצפיה

מכתב לאחי

מכתב לאחי

אור איתמר הם שני אחים שונים זה מזה לחלוטין. אור, האח הגדול, מכין עצמו פיזית בכדי שיוכל להתקבל ליחידה מובחרת בצבא. לעומתו, אחיו הקטן איתמר, מתעניין יותר בלימודיו. אור לא מצליח להבין את אחיו הקטן ולגלות רגישות כלפיו, עד אותו יום בו הוא מקבל תשובה מהצבא (תיכון אמי"ת בנות רחובות, עלילתי, 11:41 דקות).
לצפיה

פייסבוק ואושר

פייסבוק ואושר

האם הפייסבוק הופך אותנו למאושרים יותר? מחקר שנערך ע"י אילה ארד, אוהד ברזילי ומעיין פרצ'יק, עונה על שאלה זו, ומדגיש את ההשפעה של ההשוואה החברתית על אושר (אנימציה עם כתוביות בעברית, 2:35 דקות).

לצפיה

אנחנו דור מצויין

אנחנו דור מצויין

סיפורו של תלמיד תיכון הנקרע בין הלימודים וההשקעה בציונים, לבין השקעה בדברים ערכיים שבונים את אישיותו (ישיבת נחלים, עלילתי, 24:04 דקות).
לצפיה

תופים וכינור

תופים וכינור

מה ניתן לעשות כשאחת מבנות הכיתה סובלת מהצקות חוזרות ונשנות ? הסרטון מתאר את הקשיים של מי שנקלעה לסיטואציה כזו, ומציע דרך אפשרית לפתרון (אולפנת עפרה, עלילתי, 5:21 דקות).
לצפיה

יש לך כנפי רוח

יש לך כנפי רוח

כיצד מרגישה תלמידה דחויה חברתית? כיצד מרגישה זו שבוחנים אותה ללא הרף, או זו שהיתה רוצה להיראות אחרת? קליפ קצר ומרגש על התחושות וההתמודדות (אולפנת הדר גנים, קליפ מוזיקלי, 2:06 דקות).
הקליפ מכיל שירת נשים.
לצפיה

פנים אל פנים

פנים אל פנים

אורי מעלה לווטסאפ הכיתתי סרטון שבו רואים אותו קולע לסל. הגאווה על הסל שתועד בסרטון, הופכת בבוקר הבא לבושה ועלבון, כשאורי מגלה שמישהו הפך את הסרטון שלו לבדיחת רשת על חשבונו. אורי הפגוע נעזר ביובל חברו לגלות מי יצר את הסרטון המשפיל (בי"ס עמיטל ירושלים ועמותת להב, עלילתי, 16:20).

לצפיה

מראה דרך

מראה דרך

סיפורה של נערה אחת שנלחמת על גיבוש זהותה הדתית והלאומית, על אף החששות מבית ומחוץ (תיעודי, אולפנת צביה רחובות, 17 דק').
לצפיה

קורבן מנחה

קורבן מנחה

שני חברים שמוצאים את עצמם משלימים מניין מנחה מידי יום ביומו מחוסר נעימות, במקום לצפות במשחקי כדורגל אותם הם כ"כ אוהבים. מה קורה כאשר השניים רואים שהמניין מתבטל בעקבות חוסר משתתפים? במה יבחרו? הסרט משעשע וממחיש את הדילמה לצד הכוחות שיש לנערים בגיל הזה. (ישיבה תיכונית בני ברק, תשע"א, עלילתי, 10:20 דקות)
לצפיה

שאיפות מסוכנות

שאיפות מסוכנות

סיפורו של מיכאל, שחברו הטוב נמרוד משדלו להשתמש בסמים. מסע התבגרות של פחדים, אומץ, כאב והתפכחות, שסופו מפתיע. (ישיבת "תקוות יעקב", שדה יעקב. תשס"ח עלילתי 15 דקות)
לצפיה
לדף צפייה

עד מתי ?

עד מתי ?

חברות קרובה בין שני נערים עומדת למבחן כשאחד מהם מידרדר לסמים. כוונות טובות ופנייה לגורמים מטפלים יוצרות קרע בין שני החברים. (מדרשיית נעם, כפר סבא, התש"ע. עלילתי. 15 דקות).
לצפיה

רחל

רחל

סיפורה של רחל , נערה בת-ימית ילידת אתיופיה, שעוזבת את בית הספר התיכון בכתה י', עובדת במקומות שונים, ובתחילת כיתה יב' מחליטה לחזור אל ספסל הלימודים ולגשת לבחינות הבגרות . (תיכון בית וגן , בת- ים תשס"ה. תיעודי, 11:30 דקות)

לצפיה
לדף צפייה

נוער מדא - החברה שעושים חיים

נוער מד"א - החבר'ה שעושים חיים

על נוער שמתנדב במד"א ועוסק בהצלת חיים של ממש. מתוך עיסוק חשוב זה הם הפכו לתנועת נוער של ממש שעסוקה בעזרה לזולת בתחומים רבים נוספים, בעוד רבים אחרים בני גילם עסוקים בנושאים אחרים לגמרי... (תיעודי, 7:35)
לצפיה

המשא לפולין

המשא לפולין

בעקבות המסע לפולין, יוצאת קבוצת נערים למסע אודות משמעותה של הנסיעה לפולין, על היתרונות והחסרונות שבה. (תש"ע, תיעודי ישיבת פתח תקוה, 15:18 דקות)
לצפיה

פייסבוק

פייסבוק

סרט דוקומנטרי העוסק בתופעת הפייסבוק וההתמכרות אליו. טוב כהצפה לדיון בנושא זה. (בי"ס כדורי, תיעודי, 9:21 דקות)
לצפיה

שמיניות באוויר

שמיניות באוויר

מה עושים שמיניסטים בשנתם האחרונה בבית הספר? של"פ ,רשיון נהיגה. שנת שרות או צבא ,ישיבה או צבא,אלו רק חלק מההתמודדויות של שמיניסט בחינוך הדתי. סרט קיצבי ומשעשע המספר את סיפורם של ארבעה שמינסטים .(אולפנית אורט, טבריה. 13:26 דקות)

לצפיה

מאחורי המסך

מאחורי המסך

יהלי היא ילדה שקטה ומופנמת, הסובלת מבריונות חברתית מצד הבנות בכיתתה. יהלי אינה מתייאשת ומנסה שוב ושוב להשתלב בחברה, אך ללא הצלחה. בעקבות תעלול אכזרי מצד בנות כיתתה, מחליטה יהלי לפתוח בלוג ייעוץ. בעזרת הבלוג יהלי משקמת את בטחונה העצמי ומגלה דברים על חברותיה לכיתה, דברים שהבנות היו מעדיפות שיישארו בגדר סוד... (אולפנית ישורון, תשע"ד, 13:00 דקות)
לצפיה

פנימה

פנימה

סרט הגמר " פנימה " מתאר את סיפורם של שלושה מחניכי הפנימייה הצבאית לפיקוד שליד ביה"ס הריאלי , על התלבטויותיהם ובחירתם במסלול הצבאי. (ביה"ס הריאלי העברי בחיפה, תיעודי, 12:19 דקות)

לצפיה

משחק חיים

משחק חיים

חברותן האמיצה של שתי בנות באולפנא עומדת למבחן כאשר אחת מהן מפתיעה וזוכה בתפקיד ראשי בהצגה שחברתה כה רצתה לשחק בה. מהי חברות אמת? ואיך כל אחת יכולה לבטא את אישיותה הייחודית בתוך מערכת של חברות שכזו? (עלילתי, אולפנת קרית ארבע תשע"ג, 14:30 דקות)
לצפיה

סרט בנות

סרט בנות

סרט על אחד הנושאים הבוערים אצלנו... הצניעות בלבוש שלנו, הבנות. למה זה נושא חשוב כל כך , בעצם, לכל הנוגעים בדבר...? סרט עם קריצה, על שבוע בחייה של מתבגרת אולפניסטית, אבל בעצם, סרט על כולנו:) מתאים לצפייה בכיתות של בנות... (אולפנת אוריה, תיעודי, 16:00 דקות)
לצפיה
לדף צפייה

אמונתך בלילות - הראל חצרוני

אמונתך בלילות - הראל חצרוני

שיחה עוצמתית עם הראל חצרוני על ה"זולה", ועל אמון ככלי הכמעט יחיד שיכול להוציא בני נוער ממצבים מסוכנים שהידרדרו אליהם. (תיעודי, אולפנת מעלה לבונה, 7:17 דקות)
לצפיה

תלבושת

תלבושת

סרטון קצר וחמוד על שאלת התלבושת האחידה (מדרשת אמי"ת קמה, ירוחם, 3:30 דקות)
לצפיה

מיתר שבור

מיתר שבור

סיפורו של נער שהלימודים הם לא ממש בראש מעייניו, לעומת זאת יש לו כשרון בתחום אחר. סביב זה מתפתח עימות קלאסי בינו לבין אביו שחושב שהלימודים הם המפתח להצלחה בחיים.. (סרט גמר, שעלי תורה רמת בית שמש תשע"ד, עלילתי, 12:00 דקות)
לצפיה

מסע אחר

מסע אחר

הסרט מלווה את נפתלי, נער הלומד בכיתת תקשורת במסע לפולין, אליו הצטרפה כיתתו יחד עם שאר תלמידי השכבה. הסרט מציג באומץ את סוגיית התמודדותו והשתלבותו בחברת בני השכבה במסע משמעותי זה. (סרט גמר, ישיבת אמי"ת כפר גנים, תיעודי, 16:30 דקות)
לצפיה
לדף צפייה

סודו של אח

סודו של אח

שני אחים טובים הלומדים באותו בית ספר. האחד - "גבר", השני... הסרט מבוסס על סיפורו של הרב יוני לביא ע"פ מקרה אמיתי. (נוה שמואל, תשע"ד, 14:00 דקות)
לצפיה

קדש חייך

קדש חייך

סיפורו של דור לוי שבחר לעשות שנת של"פ (שמיניות לערי פיתוח) בטבריה. הסרט מציג את השאלה במה נכון להשקיע בגיל הזה של כיתה י"ב? האם להשקיע בחברה ולעשות טוב לאחרים - או לבנות ולפתח את האישיות? על העשייה והתרומה בשל"פ (ישיבת נועם התשע"ב, תיעודי, 10:50 דקות)
לצפיה

חדש באתר

מקום וגעגוע
שיעורים ליום מורשת גוש קטיף

מהבלוג שלנו

פרשנות פנימית לווידוי
הצעה לפרשנות פנימית לתחנון ולווידוי שבמרכז תפילת יום הכיפורים.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן