תיכון
יסודי
גני ילדים

סרטים > תיכון > אמונה ואומנות

פשוט אומנות

פשוט אומנות

ראיון עם הקומיקסאי והמאייר שי צ'רקה על דרכו אל הציור, על מקורות ההשראה שלו ועל השפעת היותו אדם דתי על האומנות שהוא יוצר (3:34)
לצפיה

אהרן רזאל בראיון לרגל סיום הדף היומי

אהרן רזאל בראיון לרגל סיום הדף היומי

אהרן רזאל משתף בחוויותיו ובשיר לרגל סיום הדף היומי (תיעודי, ערוץ אורות, 2:55 דקות).
לצפיה

אני אשמיע

אני אשמיע

המורה מבקש מהתלמידים לכתוב שיר. כשאחד התלמידים מתקשה, המורה יוצר סצנה שתאפשר לתלמיד להוציא מה שיש בתוכו, גם את הבלאגן (מתוך הסרט 'ללכת שבי אחריו', עלילתי, 2:46 דקות).

לצפיה

מאחורי הקלעים - למלא את החלל

מאחורי הקלעים - למלא את החלל

רמה בורשטיין ושותפיה מספרים על הקסם ביצירה שמשלבת סביבה אנשים שונים ועל המורכבות ביצירה של קודש (או שמא חול?). מה היא התפאורה, ומה הוא הלב? ('עין רואה הפקות', דוקומנטרי, 22:45 דקות).

לצפיה

שיחת נפש עם נועה ירון ויובל דיין

שיחת נפש עם נועה ירון ויובל דיין

נועה ירון ויובל דיין, מספרים ליורם יובל על תהליך החזרה בתשובה שקטע חיים סוערים וחסרי שקט, ומדברים בפתיחות יוצאת דופן על החיים שבין העולם החרדי לחילוני ('חינוכית', ראיון, 24:04 דקות).
לצפיה

גבול

גבול

אמנים מסוגים שונים בוחנים את המושג 'גבול'. קבוצת מחול המורכבת מדתיים - שרוקדים מחול מודרני, מעצבת גרפית שבוחנת את הגבול בכתב בין ערבית לעברית , ועוד. מתאים כדי לפתוח שיח ודיון על גבולות, או כדי ללמוד ספציפית מאחד האומנים או האומניות (כאן|תאגיד השידור הישראלי, תיעודי,

לצפיה

ויקטוריה חנה

ויקטוריה חנה

כמה דקות של ויקטוריה חנה על השימוש בקול והקישור למשה רבינו
לצפיה

המושך בחוטים

המושך בחוטים

לן לויט, אחד הבובנאים המוכרים בעולם, הגיע מהוליווד - ישירות לארץ. הוא מספר על שהניע אותו לשינוי הגדול הזה, ועל מה, בעצם, חשוב לו בחיים. (ערוץ אורות, תיעודי, 3:30 דקות)

לצפיה
לדף צפייה

משחק החיים של תמר רוזן

משחק החיים של תמר רוזן

תיאטרון ואומנויות הבמה נתפסים בעינינו לא פעם כתחומים שלא כל כך עולים בקנה אחד עם רוחניות ועבודת ה'. תמר רוזן למדה בבית הספר למשחק "ניסן נתיב", אך דווקא שם התרחשה התפנית בחייה והיא חזרה בתשובה. כיום, היא מנתבת את כישרון המשחק להצגות לנשים בלבד. (ערוץ אורות, תיעודי, 4:20 דקות)

לצפיה

ההלכה חייבת להימשך - אספקלריא

ההלכה חייבת להימשך - "אספקלריא"

בעקבות הרצון של יותר ויותר דתיים לשחק בתיאטרון ברמה גבוהה ומצד שני לשמור על גבולות ההלכה, הקים הרב חגי לובר את התיאטרון הדתי הראשון מסוגו -- "אספקלריא". הקו המנחה שעליו התיאטרון נע הוא שמירה על התורה וההלכה לכל אורך הדרך - החל משמירה על תכני ההצגות וכלה ברמת הצניעות והמסרים בהצגה. (ערוץ אורות, תיעודי, 3:00 דקות)

לצפיה

ניגוני ויזניץ- כיסופים

ניגוני ויז'ניץ- כיסופים

3 אחים מבית מוסקל יוצאי חסידות ויזניץ מקבצים סביבם עוד חברים להקליט את ניגוני ויזניץ סרט על ניגון וכיסופים, השתוקקות ומשפחתיות.

לצפיה

שומע תפילה

שומע תפילה

אריאל הירשפלד, אמן פסיפס דתי, מספר על קשייו כחירש, המתגברים כאדם המשתייך לציבור הדתי, כפי שבאים לידי ביטוי בתערוכה שהציג בהיכל שלמה ירושלים. על הכאב והאמונה המולידים יצירה משמעותית כל כך. (תיעודי, 6:30 דקות)

לצפיה

אשת הרב

אשת הרב

סיפורה של אשרית קצין, אשת רב קהילה, המגשימה חלום ישן ומופיעה כשחקנית תאטרון, ומצטלמת לסרטים שמפיקים יוצרים מהמגזר הדתי. אשרית ובעלה הרב אביחי אינם רואים סתירה למעמדה כאשת רב קהילה ולהיותה שחקנית. (תיעודי, 19:00 דקות)

לצפיה

שולי רנד בראיון אישי

שולי רנד בראיון אישי

שולי רנד מדבר על חזרה בתשובה, על יהדות, אמונה, התרבות כמגשרת על פערים בחברה, ועל הקשר הכל כך אמיתי עם הקב"ה. (תיעודי, 7:00 דקות).

לצפיה

רוקדת על הגבול

רוקדת על הגבול

סיפורה של דניאלה בלוך רקדנית דתייה, בוגרת להקת "בת דור" ומנהלת בית ספר לריקוד לבנות דתיות. הסרט עוסק בתפר שבין הגשמה עצמית למצוות הדת והחברה (צפייה מומלצת לבנות בלבד.) (פלך עקרון, תיעודי, 14:00 דקות)

לצפיה

אני כינור

דניאל אהביאל, כנר בינלאומי, אמן מוסיקאי מן השורה הראשונה, בעל סגנון אישי בלתי רגיל, משתמש בכינורו בדרכו המיוחדת, לקרב יהודים אל עצמם ואל רבונו של עולם. (תורת החיים, תיעודי, 13:37)

לצפיה

נפלא-אות

הרב בן ציון בר-עמי, סופר סת"ם המתעמק בחכמת האותיות, הפך לאמן בתחום המיקרוגראפיה- ציורים המורכבים מפסוקים הכתובים באותיות זעירות, ובהם מסרים נסתרים, סודות וקבלה. כוחם הנסתר והעצום של האותיות מביא לסגולות נפלאות בהן הוא משתמש כדי לעזור לאנשים הזקוקים לכך. (תורת החיים, תיעודי, 17:50 דקות)

לצפיה

עלמה זוהר: מפחיד לא לחזור בתשובה

עלמה זוהר: "מפחיד לא לחזור בתשובה"

מי שמוכרת לעולם בתור היוצרת שזכתה בפרסים 'זמרת השנה' ו'תגלית השנה' לא מפחדת לחזור בתשובה. על הפעם הראשונה ששמרה שבת, על הנסיעה לאומן ועל שירים שיורדים אליה ממקום עליון- עלמה זהר מספרת בכתבה מיוחדת. (תיעודי, 7:00 דקות).

לצפיה

חדש באתר

מסעות למידה
יוצאים לדרך עם מסע למידה למורי מקצועות הקודש ומסע למורי מקצועות רבי המלל.

מהבלוג שלנו

פרשנות פנימית לווידוי
הצעה לפרשנות פנימית לתחנון ולווידוי שבמרכז תפילת יום הכיפורים.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן