תיכון
יסודי
גני ילדים

סרטים > תיכון > בין אדם לבוראו

למה אני יהודי?

למה אני יהודי?

סרטון אנימציה בו מתאר הרב יונתן זקס, לשעבר רבם של יהודי של אנגליה, את מהותה של היהדות עבורו ועל משמעותה של האמונה (6:26)
לצפיה

הגיורת

הגיורת

סרט דוקומנטרי קצר על מסעותיהם של גיורות אל עולם היהדות (תורת החיים, 10:30 דק׳)
לצפיה

דרך

דרך

הסרטון מתאר את תהליך החיפוש של צעיר בעקבות דרכו בתוך העולם היהודי. הצעיר נחשף לסגנונות ושיטות ביהדות בעיקר בעולם החסידות.
הסרטון לא מתאר באופן מעמיק את השיטות, ואין דיאלוגים בין הצעיר לבין מייצגי השיטות, אלא רק מאפשר תחושה ויכול להיות פתיח לשיח בנוגע להן.
הסרטון יכול לשמש כפתיח או כחלק משיעור העוסק בדרכים השונות במרחב היהודי. או בנושא החיפוש אחר המשמעות.
דעה אישית: נחמד, יכול לעורר תלמידים למחשבה ולדיון.
לצפיה

שמע ישראל במשחק כדורגל

שמע ישראל במשחק כדורגל

השחקן איתי שכטר במשחק כדורגל של הפועל ת"א מול רד בול זלצבורג באוסטריה, מול קהל של 30000 אוסטרים שחלקם מעודדים את קבוצתם בקריאות אנטישמיות, לאחר שהכניס גול שהכריע את המשחק, מוציא מכיסו כיפה וקורא שמע ישראל. (1:57)
לצפיה

כוחה של תפילה

כוחה של תפילה

סרטון המנסה להמחיש את עליית התפילות והתנקזותם דרך שער השמים בירושלים (אש התורה, 2 דק׳)
לצפיה

על טוב ורע

על טוב ורע

סרטון קצר ולעניין של על שלושה מדרשים מבראשית. מוגש בצורה נעימה ומקצועית. מעביר רעיונות מופשטים בצורה ממש פשוטה ונגישה.
רלוונטי להראות לכיתה בדיונים סביב גאווה מול צניעות (משל השמש והלבנה), חשיבות הדרך מול השגת המטה, כוחן של מילים, ובכלל זווית שונה על נקודות מספר בראשית. או פשוט גיוון מעניין בשיעור.
רלוונטי לגילאי חטיבה ותיכון. (עבודת גמר באקדמיה לאמנת בצלאל, 3:53)
לצפיה

ניאו-נאצי שהפך לרב יהודי

ניאו-נאצי שהפך לרב יהודי

פנחס ומיכאל, שניהם אנטישמיים שגילו שהם יהודים. כיצד הגילוי השפיע על חייו של גלוח הראש הניאו-נאצי,על התמודדותו מול הסביבה, ובעצם - מה ומדוע גילוי כזה מחולל באנשים (ערוץ 2, דוקומנטרי, 5:39 דקות).
לצפיה

נגע בשמיים

נגע בשמיים

אבי מחפש וצמא לקרבת א-לוקים שאותה הוא מוצא בעיקר ב...סמים. כשאשתו, שיר, נכנסת להריון, הצורך להיכנס לאחריות ויציבות מתחייב, והדילמות בין בני הזוג עולות. סרט אמיץ שחושף שאיפות רגשיות ורוחניות עמוקות, שהן מתנה וגם סכנה.. (סרט גמר תשע"ו - ישיבת נווה שמואל, עלילתי, 12:46 דקות).
לצפיה

צ'ונאד סגדי

צ'ונאד סגדי היה פוליטיקאי הונגרי, חבר בכיר במפלגה הלאומנית ההונגרית יוביק, והואשם באנטישמיות. בשנת 2012
הצהיר שגילה שסביו וסבתו, היו יהודיים ועברו במחנות בשואה. מאז, מסלול חייו השתנה. על המעבר החד וההשתלבות הלא פשוטה בעולם היהודי ('עובדה', תיעודי, 39:52 דקות).

לצפיה
לדף צפייה

ואהבת

ואהבת

אוהד, תלמיד ישיבת הסדר, נמצא בבדידות גדולה כשהוא מנסה להסתיר את נטייתו המינית. בהמלצת מוקד טלפוני דתי, הוא נכנס לארבעים יום של "תיקון כללי ותעניות", שבסופם, הוא מאמין, יוכל להשתנות ולהיות דתי טוב יותר. כשחברו ניר שב מהצבא, הוא מבין שעליו להתמודד עם השאלות הקשות ('מעלה', עלילתי, 29:06 דקות).
לצפיה

עידו

עידו, בן 21, חוזר בתשובה, היה חבר בלהקת הרוק "דיוולט" (שפסקול הסרט מורכב משיריה). עידו חי בביתר חיים שונים ומנוגדים לכל מה שהיה חשוב בחייו לפני החזרה בתשובה. איך הוא חי? כיצד מתייחסים בסביבתו הקרובה - משפחתו וחבריו ללהקה - לחזרתו בתשובה? הסרט מלווה את עידו במשך השנה, בה הוא עובר שינויים משמעותיים בחייו, אליהם מגיבה סביבתו בדרכים שונות (מעלה, תיעודי, 29 דק').
לצפיה

סוזנה

סוזנה

סרטון קצר המתאר את סיפורה של אריאלה גיורת במקור בת של כומר מגרמניה שעלתה לארץ, התגיירה והקימה חוות סוסים טיפולית במדבר. אריאלה מעבירה מסר של מציאת כוחות ביהדות ומעוררת השראה הן מתוך הבחירה שלה לשנות את כל חייה ולבחור בתורה ומצוות, והן כמי שהקימה חווה טיפולית ועובדת עם ילדים כדי לחזק אותם ולסייע להם לממש את היכולות שלהם. מתאים לשיח על מימוש חלומות, על חזרה בתשובה. סרטון קליל יחסית, מתאים לגילאים שונים, ומעורר למחשבה ולדיון בנושאי תשובה, מימוש חלומות, אומץ לעשות שינוי (ערוץ אורות, תיעודי, 3:20 דקות)
לצפיה

תפילה

תפילה

לקט קטעים בנושא תפילה, הלקוחים מסרטים שונים. נערך במדרשיית הרטמן (8:50 דקות). כדאי לשים לב- יש גם קטעים מתפילה בכנסייה, שירה, וכד'.

לצפיה

ה הוא המלך

ה' הוא המלך

סרט דוקומנטרי על פרוייקט "ה' הוא המלך", האמירה שמאחוריו, היישום בשטח, וההשפעות הרבות. (בית הספר לקולנוע תורת החיים, תיעודי, 12:00 דקות)

לצפיה

תשובה טובה

תשובה טובה

סרט של מגמת קולנוע באולפנה, המספר את סיפורה של רון תלמידה חוזרת בתשובה שלומדת באולפנה. רון בחרה לחזור בתשובה למרות שבאה מבית חילוני והיא ממשיכה לגור בו ונדרשת להתמודד עם הקשיים הכרוכים במפגש בין הבית החילוני לבין אורח החיים הדתי שהיא מבקשת לעצמה.
הסרטון מעלה סוגיות שבין דתיים לחילוניים, חיפוש משמעות בחיים, שירות לאומי מול שירות בצבא, קשרים משפחתיים והתמודדות עם שונות בתוך משפחה. בנוסף אפשר לצאת לדיונים מסרט זה בנוגע לאומץ לעשות שינוי ולהיות מוכן לשלם עליו מחירים.
דעה אישית: לדעתי הסרט טוב בקצב מתאים יחד עם זאת דורש בגרות ומתאים לכיתות היותר גבוהות (אולפנת נתיבות, תיעודי, 10:30 דקות).

לצפיה

תשובה

תשובה

סרט על חבורת חברים חילונים שבמהלך טיול גולשים בחו"ל החלו להתקרב ליהדות. הסרטון מתאר את תהליך ההתקרבות, ומנסה לגעת בסיבות שהובילו אותם לתהליך החזרה בתשובה. רובם חזרו בתשובה וכיום הינם שומרי תורה ומצוות.
הסרטון עוקב אחר תגובת המשפחה לתהליך החזרה בתשובה ועל האופן שבו הם משפיעים אחד על השני.
החבורה משתפת בחווית של חיים כדתיים והקשיים מול החברה החילונית והאופן שהיא מתייחסת לדתיים.
דעה אישית: ערוך יפה ומעניין, מתאים לתלמידים בוגרים, קצב יחסית איטי. מעורר למחשבה (מרכז חינוך "ליאו-בק", תיעודי 15:00 דקות).

לצפיה

השמחה תמיד בלב

השמחה תמיד בלב

סרט תיעודי על ארז הי"ד שנרצח במהלך התבודדות בישובו בת-עין שבגוש עציון.
בסרטון מתארת אלמנתו של ארז כיצד בישרו לה את הבשורה הקשה, וחבריו משתפים בסיפורים עליו ועל עשייתו.
סרטון זכרון, המדגיש את חשיבות השמחה למרות המוות והקושי.
דעה אישית: ניתן לצפות בהקשר לנושא ההתבודדות, החסידות, ומשמעות מסירות נפש (תיעודי אולפנת קרית ארבע, 12 דק').

לצפיה

אני תפילה

אני תפילה

סרט זכרון לרועי רוט הי"ד שנרצח בפיגוע במרכז הרב. הסרט מתאר את אישיותו של רועי, מפיו של משפחתו וחבריו. הסרט מתאר את דבקותו של רועי בקדושה ובמיוחד בתפילה.
הסרט מעורר השראה כיצד נער צעיר שם את הקדושה והתפילה במקום מרכזי בחייו. הסרט גם יכול לעורר שאלות בנוסח "צדיק ורע לו", כיצד רועי שהיו לו כל כך הרבה זכויות נרצח בדמי ימיו, ניתן לצאת לדיון מתוך מקום זה.
מתאים גם ליום הזיכרון בהיבט של נפגעי הטרור, זווית שלעיתים לא מספיק מודגשת ביום זה (תיעודי, צביה רחובות, 16:10 דקות).

לצפיה

כל עוד נשמה בי

כל עוד נשמה בי

משה שחקן כדורגל דתי בנבחרת נוער נאלץ לעמוד מול החלטה גורלית – האם לצאת למשחק גמר בשבת או לא. (תיכון אמי"ת, קרית מלאכי 15 דקות תשס"ט עלילתי)

לצפיה

רוזלין

רוזלין

ורדה פרנקל , בת 75 מנהלת אורח חיים לא שגרתי . הסרט עוקב אחריה כשהיא מתנדבת במשטרה, לומדת קארטה, עובדת בגן הבוטאני . במקביל נחשף סיפורה האישי המרתק, המעבר שלה מצרפת לישראל, מן הנצרות ליהדות . (אמי"ת דרור ירושלים תשס"ה תיעודי 12:50 דקות )

לצפיה

זרה בתוכנו

זרה בתוכנו

רעיה בחרה דרך לחיים. דרך השונה מאד מדרכה של משפחתה ומדרכן של חברותיה. בכל יום היא מתמודדת עם דילמות שיוצר המפגש בין תפיסות העולם שלה ושל הסובבים אותה ומוכיחה שאפשר לחיות בעולם של אמונה...אם מאמינים בכך. (אולפנת אמי"ת ,באר שבע 13:45 דקות תשס"ט תיעודי )

לצפיה

כוחה של תפילה

כוחה של תפילה

כוחה של תפילה, כשתפילה באה ממקום כל כך עמוק אין ספק שהיא תענה... קטע מרגש במיוחד מתוך הסרט "אושפיזין". (עלילתי, 5:40 דקות)

לצפיה
לדף צפייה

חדש באתר

מספרים בפיוט- הלל בארובה
סיפורו של הלל מזמן אותנו לשיח על התמדה, ועל לימוד תורה בימים של קור וחורף

מהבלוג שלנו

פרשנות פנימית לווידוי
הצעה לפרשנות פנימית לתחנון ולווידוי שבמרכז תפילת יום הכיפורים.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן