סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
תנאים
נמצאו:
15
0
0
תוצאות
מערך שיעור

השיעור הזה יהיה מפגש עם דמותו של רבן יוחנן בן זכאי על רקע חורבנה של ירושלים. השאלה שתלווה את השיעור היא האם הייתם מבקשים את עזרת אספסינוס או שהייתם בוחרים להילחם עד כלות כוחותיכם בירושלים?
מערך שיעור

מבוא לשיעורי גדולי ישראל
מערך שיעור

דרך מדרש העוסק בתחילתו של הלל הזקן נלמד גם על עצמינו. נראה כי בחיים שלנו יש לא פעם קושי או חסרון במציאות שגורמים לנו להמנע מלממש את הרצון שלנו. מסיפור המשך חייו של הלל ומהאופן בו התחיל מסלול דבקותו בתורה – נלמד להתבונן על הרצונות שלנו ולפעול למימושם.
מערך שיעור

מפגש עם שמעון הצדיק, משיירי כנסת הגדולה, כהן גדול בבית המקדש במשך 40 שנה. בשיעור, נלמד על מעלתו, על יחסיו עם אלכסנדר מוקדון ועל השינויים שחלו בבית המקדש לאחר מותו.
מערך שיעור

הכרות עם דמותו של החכם ובעל המופת, רבי חנינא בן דוסא ורעייתו. סיפורים רבים נקשרו לדמותם הפלאית, נכיר את מעלתם של בני הזוג ואת הניסים שאירעו להם.
מערך שיעור

נפגוש את רחל בנקודות ציון מרכזיות בחייה ונלמד ממנה על מסירות נפשה ללימוד תורה. השיעור מתנהל בעבודה אישית בפינות למידה.
מערך שיעור

כיצד חוטב עצים הופך לנשיא הסנהדרין? מהו ה"תבלין" החשוב ביותר בלימוד? שיעור על הלל הזקן ועל כוחו של הרצון.
מערך שיעור

הכרות עם אשת הלל הזקן, אשת חסד חרוצה שדנה לכף זכות חתן שלא מצא כיבוד לאורחיו עד הדקה ה-99. מה היא תעשה לאחר שטרחה ובישלה לכבוד אורח חשוב, האורח כבר יושב סביב השולחן ולפתע דופק בדלת עני שזקוק לאוכל...הרבה אוכל..?
מערך שיעור

מפגש עם דמותו של רשב"י ולימוד משנתו בתחום מצוות שבין אדם לחברו. נלמד את דבריו של רבי שמעון: "נוח לו לאדם שיפיל עצמו לכבשן האש ואל ילבין פני חברו ברבים" ו"גדולה הונאת דברים מהונאת ממון
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות