סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
תורה
נמצאו:
15
0
0
תוצאות
מערך שיעור

דף עבודה על חטא נדב ואביהוא: דעות של פרשנים שונים ודיון על המתח בין העולם הזה ומסגרות החיים להשתוקקות הסוערת אל המעבר, לקרבת ה'.
מערך שיעור

כיצד מנהיגות נבנית בתנ"ך ואם ניתן להשוות בן המנהיגות המתוארת בתנ"ך למנהיגות של היום? ​ ​
מערך שיעור

בפרשת המלך נכתב הציווי למלך המיועד: "לבלתי רום לבבו מאחיו" (דברים יז'). מתוך עיון בספרי התנ"ך ובדברי חז"ל, נלמד את היחס הראוי של המלך לנתיניו. תכני השיעור מתאימים לתכנית הלימודים לכיתות יב.
מערך שיעור

בשיעור זה נעסוק בקריאת פרק לח, העוסק במעשה אמנון ותמר, כחלק מרצף היסטורי המתחיל בסיפור מכירת יוסף, ומהווה חלק מהתכנית האלוקית. השיעור הינו מתכנית הלימודים לכיתות יא.
אמונה
מערך שיעור

בניגוד ליחידה הקודמת, בה התמקדנו בהבנת מיקומו של פרק לח והמשמעות העולה ממיקום זה, עוסקת יחידה זו בהתבוננות מפורטת יותר בדמותו של יהודה ובתהליך שהוא עובר, מירידה לעליה. אגב כך, נדון עם התלמידים בכוח שיש בנו לשנות ולתקן.
מערך שיעור

דפי עבודה לפסוקים בבראשית יב, העוסקים במקומות בהם נדד אברם בארץ כנען. דפי העבודה יכולים לשמש כהטרמה להכנת מפה פיקטוגרפית של ארץ ישראל, בה יסמנו התלמידים את נדודיו של אברם הנזכרים בפרק.
מערך שיעור

דף לימוד בנושא קין והבל. שלושה מדרשים עם שאלות עוקבות, על ההצטדקות של קין והמסרים לחיינו.
מערך שיעור

בשיעור זה נחשוב יחד עם התלמידים על המושג 'גבול'. מהם הגבולות בחיינו? למה אנו רוצים לחצות את הגבול? למה ה' ברא את העולם עם גבולות שאסור לחצות אותם ? מדוע יש גבול? מה היתרון שלו ומהו החיסרון שלו?
גבולות
מערך שיעור

בשיעור זה ננסה לתור אחר המשנה המדינית של התורה- מהי צורת השלטון העדיפה על פי התורה? האם יש צורת חיים חברתית- מדינית אידיאלית מסוימת או שמא הדבר משתנה מדור לדור? מה חושבת התורה על התפיסה הדמוקרטית? נבחן את הנושא על פי "פרשת המלך" (דברים יז, יד- כ) ו"משפט המלוכה" (שמואל א, ח) ועל פי דברי פרשנים והוגים שונים לאורך הדורות.
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות