סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
חשוון
נמצאו:
15
0
0
תוצאות
מערך שיעור

בשיעור זה נכיר את המושג סובלנות. מתוך היכרות עם רצח רבין ועם הכרזות הנוצרות מדי שנה לקראת יום הירצחו, יתנסו התלמידים בהעברת מסר של פיוס חרף המחלוקות ובניהול דיון מכבד. התלמידים ילמדו על ערכה של הסובלנות ועל החשיבות לשמור עליה, גם כאשר מאתגר להכיל את דעותיהם של אלו שחולקים עליהם.
סובלנות
רצח רבין
מערך שיעור

בשיעור זה נכיר את חג הסיגד שחוגגת העדה האתיופית, נתוודע לכמיהה העמוקה לציון העומדת בבסיס החג ונדון בשאלת היחס של החברה הישראלית לחג הזה.
מערך שיעור

התכנית 'מספרים בפיוט׳ מציעה לילדי הגן חוויה רב חושית המפעילה אותם ומעודדת הקשבה, האזנה ותנועה. דרך פעילויות אלו יזכו הילדים לשכלול מיומנויות המשמעותיות לגילאי הקדם יסודי.
מערך שיעור

קובץ שמע עבור 'מספרים בפיוט' (חודש חשוון) - חוני המעגל. לצורך האזנה לקובץ השמע, יש לסרוק את הקוד המצורף.
מערך שיעור

בשיעור זה נלמד על ההיסטוריה של יהדות אתיופיה ועל הקשר שלה לחג הסיגד. היהודים שהגיעו לאתיופיה לפני מאות שנים, גרו בכפרים ושמרו על יהדותם למרות הגויים (בעיקר נוצרים) שהיו סביבם. לאורך כל השנים הרבות שהיהודים חיו באתיופיה הם חלמו לחזור ולעלות לארץ ישראל.
ארץ ישראל
זהב
חלום
סיגד
מערך שיעור

בשיעור זה נכיר את חג הסיגד שחוגגת העדה האתיופית, נלמד על הגעגועים לארץ הקודש, המנהגים הייחודיים ומהותו של החג הקדום שנחוג עד היום בקרב קהילת ביתא ישראל.
ארץ ישראל
בית מקדש
ירושלים
סיגד
מערך שיעור

בשיעור זה נלמד על התענית בזמן של אי ירידת הגשמים. נראה כי התענית צריכה להיות מלווה בצער אמיתי על החיסרון.
צער
תענית
תשובה
מערך שיעור

בשיעור זה נתוודע ונכיר את חג הסיגד שעניינו חיזוק השייכות אל מהותנו כעם. ננסה להבין האם יש עוד משמעות בחגיגת חג זה.
גאולה
סיגד
עם ישראל
מערך שיעור

בשיעור זה ננסה להבין דרך התפילה על הגשם את מושג הגבורה. דרך למידה על מושג הגבורה, נראה כי גבורה נקשרת דווקא עם עדינות.
מערך שיעור

בשגרה הארוכה שאחרי החגים יש ברכה לצד התמודדות עם שחיקה, שעמום ועוד. נציף את המתח שבין שגרה והתחדשות ואת הקשיים שבשגרה ונציע דרכי התמודדות מתוך לימוד מקורות.
הסקת מסקנות
חשיבה רפלקטיבית
מערך שיעור

בחורף אנו מזכירים את הגשם בשני מקומות בתפילת עמידה. נעמוד על ההבדל בין המקומות השונים ונלמד מהם עקרון חשוב לעניין התפילה והפניה אל ה' בכלל. מתאים לתכנית הלימודים בדינים של כתה ו'.
בקשה
גשם
תפילה
מערך שיעור

אחת הנקודות המשמעותיות העולות סביב רצח רבין היא שאלת הערבות ההדדית: מה כחה ואחריותה של חברה כלפי המעשים של הפרטים בתוכה. בשיעור נבקש להעמיק בשאלה זו ולשאול, כיצד אנו יכולים, כעם, להטות את הכף לטובה, ולשאת באחריות.
מערך שיעור

ירידת הגשמים היא אחד המקומות בהם האדם נותר חסר אונים וללא יכולת להשפיע. השיעור עוסק במפתחות הגשמים הנתונים בידיו של הקב"ה, וגם בדרכי ההשפעה של האדם להורדת הגשמים.
גשם
תענית
תפילה
מערך שיעור

חג הסיגד, חג שיבת ציון של יהודי אתיופיה, הוא חג של חלום. בשיעור זה ננסה לדון בשאלה: מהו חלום? מהו החלום שלנו ומה החלום של חג הסיגד היום?
ארץ ישראל
גאולה
זהות
סיגד
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות