סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
רומן עברי
נמצאו:
7
0
0
תוצאות
מערך שיעור

זהו שיעור ראשון מתוך מערך שיעורים על הרומן 'בואי הרוח' של הרב חיים סבתו. בשיעור זה נפרוש את השתלשלות העלילה לאורך הרומן כולו ונראה את מבנה הסיפור והדמויות המרכזיות שבו.
דמויות
מבנה
מספר
עלייה
פקדון
מערך שיעור

זהו שיעור שני מתוך מערך שיעורים על הרומן 'בואי הרוח' של הרב חיים סבתו. בשיעור זה נדון ונאפיין את הדמויות הראשיות- חיים ופרקש, באופן ישיר ובאופן עקיף, נערוך אנלוגיה בין הדמויות, ונראה כיצד דמותו של חיים מתגלה באופן כרונולוגי וצומחת איתו מרגע היותו ילד, בעוד דמותו של פרקש מתגלה רק במבט לאחור- מההווה לעבר.
אנלוגיה
אפיון ישיר
אפיון עקיף
דמויות
מערך שיעור

זהו שיעור שלישי מתוך מערך שיעורים על הרומן 'בואי הרוח' של הרב חיים סבתו. בשיעור זה נאפיין את הדמויות המשניות, נערוך אנלוגיה בין דמותה של אמו של פרקש לאמו של חיים, נדון בתפקיד הדמויות המשניות, ובהבדלים בין העולים ניצולי השואה לעולים מארצות המזרח.
אנלוגיה
אפיון ישיר
אפיון עקיף
דמויות
מערך שיעור

זהו שיעור רביעי מתוך מערך שיעורים על הרומן 'בואי הרוח' של הרב חיים סבתו. בשיעור זה נאפיין את הרומן מבחינת מבנה ותוכן, נסקור את המוטיבים ואת האמצעיים האמנותיים המרכזיים ביצירה, ונדון על תרומתם ליצירה.
מבנה
מוטיב
שאלות
שיבוץ מקראי
מערך שיעור

זהו שיעור חמישי ואחרון מתוך מערך שיעורים על הרומן 'בואי הרוח' של הרב חיים סבתו. בשיעור זה נלמד את הרקע ההיסטורי של היצירה, ונדון במשמעות שם היצירה ובמסרים העולים ממנה. את השיעור נסיים בתרגיל יצירה החותם את לימוד הרומן כולו.
היסטוריה
הרמז מקראי
מסר
רוח
מערך שיעור

עבודת חקר ויצירה, הגות ומהות סביב הרומן "בואי הרוח" של הרב חיים סבתו, השיר "גלות" של בלפור חקק ו"פיגומים" של ארז ביטון העוסקים בהיבטים שונים של העלייה ארצה ושל ההתאקלמות המורכבת.
מערך שיעור

עבודה בעקבות הרומן 'יש ילדים זיג זג' ובה שאלות העמקה לתוכן הרומן, רפלקציה על הקריאה ועבודת יצירה בעקבות רעיון מרכזי בספר. *שיעורי ספרות באתר לב לדעת נכתבו על ידי מורים ומדריכים מנוסים ועיקרם הם הצעות הפנמה והשראה. על כל מורה להפעיל שיקול דעת לגבי הוראת התכנים. מאמרים מוסמכים לתכני הבגרות מופיעים רק באתר הרשמי של מפמ"ר ספרות בחמ"ד ד"ר טלי יניב
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות