סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
ספרות
נמצאו:
15
0
0
תוצאות
מערך שיעור

בשיעור זה נתבונן על השנה שחלפה, כיחיד וככיתה. נעלה את הזכרונות הנעימים, לצד אלה שפחות, ונדון בדרכים בהם אנו מתמודדים עם הזכרונות האלו.
דרך
סמלים
מערך שיעור

השיעור לפנינו הוא שיעור בספרות. הסיפור העומד במרכזו מופיע ברשימה של יצירות ספרות להוראה בכיתות ג'-ד' של החמ"ד. הסיפור אמנם לקוח מהמיתולוגיה היוונית אך הוא מזמן שיח חשוב עם התלמידים על הסתפקות במה שיש, ועל רצונות וחלומות.
הכרת הטוב
עין טובה
מערך שיעור

אחרי שבשיעור הקודם נפגשנו עם הסוגה באופן ראשוני , בשיעור הקרוב נבקש להעמיק עוד בתכונותיו של המשל, ולהתנסות בעצמנו ביצירה עצמאית כזו, דרך עיון משותף במשל השועל והכרם. נאמץ לעצמנו את נקודת המבט של ממשיל המשלים- המתבוננת על העולם ומפיקה ממנו ומהתרחשויותיו ערך נוסף ודוגמא לחיים.
כתיבה
למידה
מערך שיעור

השיר שנעסוק בו הפעם מתאר תכונה פלאית של סבתא, ומספר סיפור על נדיבות ואהבה. מתוכו, בשלב ראשון, נקדיש תשומת לב לסבתות ולסבים הפרטיים שלנו, ונזהה גם בהם פלאים אמיתיים. בשיעור העוקב, אחרי שנעסוק במגוון הדברים המייחדים את הסבים שלנו, נתמקד באוכל כמוטיב מרכזי בשיר, ונלמד באופן מעשי על המאכלים השונים העוברים במשפחה של כל אחד ואחת, ועל הקשר של אוכל ובישול למשפחה ואהבה.
אהבה
אוכל
משפחה
מערך שיעור

בצמד השיעורים הקרובים נפגוש שני משלים שונים, ננתח את עלילתם וייחודם, ונבקש דרכם להכיר את סוגת המשל ואיכויותיה לעומק. מתוך כך, ננסה להבין באיזה אופן נוכל לאמץ ראייה ייחודית זו המאפיינת כתיבת משלים, כדרך עמוקה ומרעננת להתבונן על המציאות סביבנו, ועל חיינו, ולהפיק ממנה תובנות משמעותיות לגביהם. בשיעור הקרוב נפגוש לראשונה את סוגת המשל דרך קריאה במשלו הידוע של איזופוס "הקמצן". בטרם נעמיק במאפייני סוגת המשל וייחודה, נבקש להקשיב לסיפור כמות שהוא, ולזהות איזה תהליך הוא מעביר אותנו, כקוראים, בדרכו המיוחדת.
זהות
מידות
מערך שיעור

השיר "ילדה מזלג וילדה כף" מעורר אותנו להתבונן מחדש בתכונות שאנחנו נוטים לזהות מראש כשליליות בלבד, ולמצוא בהן נקודה טובה, אם לא יותר מכך.. דרך מבט על עצמנו, נערוך בעזרת השיר היכרות עם נקודות כאלה החבויות גם בנפש שלנו
מידות
עין טובה
תכונות
מערך שיעור

בשיעור הקרוב, דרך מפגש עם השיר "תפילה" נלמד יחד על מהותה ואפשרויותיה הרבות של התפילה האישית, והדיבור הישיר עם הקב"ה. נזמין את התלמידים להעמיק באפשרות הזו, ולהתנסות בכך בעצמם.
עבודת ה'
תפילה
מערך שיעור

לקראת ראש השנה בו מזכירים את עקידת יצחק ולפי חלק מהעדות שרים את הפיוט.
מערך שיעור

דף עבודה על שירי העלבון של יונתן רטוש, תוך התייחסות למאפייני השירה המודרנית.
מערך שיעור

מבחן על היצירות: כלבת הרש, עבדי זמן, עת שערי רצון.
מערך שיעור

ניתוח מוטיבים ספרותיים מתוך שיר נבחר בנושא ארץ ישראל
מערך שיעור

מבחן על היצירות: עבד של הזמן, פיוטים, על הרי גלבוע, בעין דור.
מערך שיעור

מבחן על היצירות: אימו חיים גורי, אם סיסראשופטים פרק ו', אמא יקרה לי, חנה ושבעת בניה, בעין דור שאול טשרנחובסקי.
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות