סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
מעשי חכמים וסיפור חסידי
נמצאו:
11
0
0
תוצאות
מערך שיעור

חסידיו של החוזה מלובלין יוצאים לחפש את פשר השם המאיר ומגלים איש שמאיר באור אחר, הם מגלים את כוחה של נתינה מסורה, ודרך כך מגלים גם את עצמם. נצא בעקבותיהם ואולי נגלה שהיציאה מעצמנו היא הכי 'עצמנו' שיש. בשיעור זה הצעות לרוב, את/ה מוזמנ/ת לבחור את המתאימות עבורך ועבור כיתתך. השיעור נכתב בשיתוף עם אתר זושא - מגלים את הסיפור החסידי.
אור
דמויות
מבנה
נתינה
שם
מערך שיעור

בעידן של קפיצת דרך נעצור ונתבונן באיש אחד שרוצה להגיע רחוק וקצר, ובדרך שר' שמחה בונם מפשיסחא מציב לו. דרך שאין בה קפיצות ויש בה עמל פנימי, שינוי, הדרגה והתייחסות לכל רובדי החיים: הסוסיים והמלאכיים.
דרך
מימוש עצמי
סיפור מסגרת
סיפורי חסידים
עבודת ה'
צמיחה
מערך שיעור

איך אנחנו מתייחסים למציאה טובה שמפתיעה אותנו? ומה קורה כשמשהו יקר בחיינו נלקח בהפתעה? במי תלויה השמחה שלנו בחיים? מעשה בעני אחד יעורר אותנו להתבונן באבידות ומציאות בחיינו, ביכולת לבחור בשמחה גם כשקשה, ולמצוא דווקא בתוך הקושי אוצרות נפשיים פנימיים שערכם גדול מכל אוצר. השיעור נכתב בשיתוף עם אתר זושא - מגלים את הסיפור החסידי.
משבר
סיפורי חסידים
שינויים
שמחה
מערך שיעור

מעשה זה יכול להיות סיפורם של מתבגרים רבים העוסקים בשאלות זהות קיומיות, ועלולים בדרכם ליפול או לברוח אל ה'שגעון'. ר' נחמן שולח אותנו למצוא 'מתחת לשולחן' דמות משמעותית, שמכירה את סוד החכמה המרפאה והקשובה, שלא עושה עניין מהשגעון, ומחזירה את הבורחים -לבחור להיות בני מלך. השיעור נכתב בשיתוף עם אתר זושא - מגלים את הסיפור החסידי.
אקספוזיציה
דמויות
הקשבה
חינוך
משל
ריפוי
שיגעון
תיקון
מערך שיעור

בשיעור זה נעסוק בסיפור הידוע "אוצר תחת הגשר", ובאמצעותו נבין שבחיפוש אחר מימוש שאיפותינו, עלינו 'לחפש' קודם בעצמנו פנימה.
זהות
חיפוש
חלום
מימוש עצמי
משבר
סיפורי חסידים
מערך שיעור

מדרש זה מתמודד עם השאלה האם בידיו של האדם לשנות את גורלו, או שמא חייו הם מגילה שנכתבה ונחתמה מראש והכל בה צפוי וידוע? באמצעות המדרש נוכל להעמיק עם התלמידים בנושא, ולעורר את מודעותם לכוח הנתון בידיים שלהם. מומלץ ללמד מדרש זה בחודשי אלול-תשרי העוסקים בחזרה בתשובה ובכוחו של האדם לתקן את הנכתב לו מלמעלה: "ותשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה" (ונתנה תוקף).
גורל
מצוות
צדקה
מערך שיעור

נוסף על החשיבות הגדולה שמעניק הסיפור לשמירת הלשון, הוא מעלה עוד מספר נקודות חשובות בנוגע למפגש שלנו עם הזולת. בשיעור נעמיק בתשומת לב בהנחות היסוד שאנחנו ממהרים להניח לגבי מי שאינו דומה לנו, ונבקש להיפתח להזמנה שבו - ללמוד מכל אדם, באמת ובקשב.
אדם בחברה
הקשבה
מידות
מערך שיעור

נלמד את הסיפור החסידי על האיש שנותר בשדה, נדון במבנה הסיפור, נראה את הסיבות הגלויות והסמויות שהובילו לכך שהאיש נותר להתפלל בשדה ביום כיפור, ונדון ביחס בין הדרך לתכלית ומה משרתת כל אחת מהן.
אקספוזיציה
דרך
התרה
יום הכיפורים
מבנה
צחוק
שיא
תפילה
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות