סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
מחזה
נמצאו:
9
0
0
תוצאות
מערך שיעור

חלק חמישי ואחרון מתוך מערך שיעורים על המחזה 'ילדי הצל'. בשיעור נקרא את סוף המחזה, נראה את הבחירה של זיגמונט לשוב אל הים, ונדון בבחירה חופשית. שימו לב- יש לגלות ערנות בעיסוק בנושא זה, לא ניתן לעסוק בנושא זה בכל כיתה.
בחירה
התמודדות
חיים
משבר
מערך שיעור

חלק רביעי מתוך מערך שיעורים על המחזה 'ילדי הצל'. בשיעור זה נעסוק בהתמודדויות והקשיים העומדים בפני העולים לארץ, ונראה כיצד מגיבות לקשיים אלו הדמויות במחזה.
ארץ ישראל
התמודדות
משבר
עלייה
מערך שיעור

חלק שלישי מתוך מערך שיעורים על המחזה 'ילדי הצל'. בשיעור זה נפרוש בפני התלמידים את הפנים המורכבות של קונפליקט היודנראטים. ואת חוסר היכולת שלנו באמת להבין מה קרה שם. ב"צ תומר מתמצת את דילמת היודנראטים במשפט אחד: "...מה נעלה יותר? למרוד וקץ לשים? או לגנוב יום יום פירור חיים מעל שולחן המוות..."
מרי
משבר
קונפליקט
שואה
מערך שיעור

חלק שני מתוך מערך שיעורים על המחזה 'ילדי הצל'. בשיעור זה נעסוק ברגשות האשם ביצירה ובשאלה- מהי אשמה, וממה נובעת תחושה זו?
אחריות
אשמה
משבר
שואה
מערך שיעור

הצעה להוראת היצירה הספרותית אנטיגונה, תוך התייחסות לקווי היצירה הנוגעים בעולמם הפנימי של התלמידים: יישוב קונפליקטים, שאלת הציות לסמכות וההסתכלות המורכבת/הפשוטה על הסובב אותנו.
הקשבה
מפגש
ערכים
קונפליקט
מערך שיעור

בחלק זה, נעסוק בהשפעתו של מוטיב העיוורון על תפקודם של הדמויות ביצירה, ומתוך כך ניגע בעיוורון שלעתים רבות מאפיין אותנו בשעת ויכוח. להיבריס של הדמויות מתלווה עיוורון, ובאופן אירוני דווקא העיוור ביצירה הוא זה 'שפוקח העיניים'. נפגש עם העיוורון והופעותיו החיוביות והשליליות דרך חוויה ודיון, ונזמין את התלמידים להתבוננות פנימית בעיניים פקוחות על עיוורון בו אנחנו לוקים בעימותים.
קונפליקט
שיח
מערך שיעור

בשיעור זה ננסה לעסוק בסוגיות של חוזק והחלשה במופעיהם החברתיים, של הופעתם הקבועה של מדכא ונדכא, גם אם באופן סמוי וקל, בכל קבוצה, ושל הנטיה של החלש להפנים את החלשתו ולהאמין בה. נדון בשאלה מדוע זה כך, וננסה לתרגם את המשוואה לחייהם הפרטיים של התלמידים.
זוגיות
מהפכה
שיח
שלום
תיקון
תרבות
מערך שיעור
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות