סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
מועדי אייר
נמצאו:
15
0
0
תוצאות
מערך שיעור

הצעה ללימוד השיר "תחילה בוכים", מאת אברהם חלפי. השיר פותח צוהר לכאבם של אלו שאיבדו את היקר מכל.
מערך שיעור

שיעור מלווה לנאומה של מרים פרץ כלת פרס ישראל לשנת תשע"ח. ביום העצמאות קיבלה מרים פרץ את פרס ישראל על מפעל חיים. מרים התבקשה לנאום בשם מקבלי הפרס ונאומה היה יוצא מגדר הרגיל. בענווה גדולה ניגשה מרים לדוכן הנואמים וסיפרה על עברה המשפחתי והאישי, על הקשיים בהם נתקלה בדרך ועל האובדן הגדול של בעלה ושני בניה. מרים הציגה את הבחירה שלה לראות את הטוב שבארץ ישראל ובעם ישראל, הדגישה את הצורך באחדות ואת העין הטובה שעל כל אחד לסגל לעצמו ומעל הכל את החינוך שקיבלה ואת האמונה בדרך. מחיאות הכפיים להן זכתה במהלך הנאום ובסופו, גברו על מספר דקות הנאום עצמו. בשיעור זה נעסוק בסיפור חייה של מרים פרץ כפי שהיא בחרה להציג אותו בנאום לאומה ונראה כיצד היא בוחרת לתאר את החיים שלה ובאיזו זוית מסתכלת עליהם.
גבורה
יום העצמאות
עין טובה
מערך שיעור

מצגת העוסקת בשבחה של ירושלים. המצגת נכתבה על-ידי לוחם מלחמת ששת הימים, ומשקפת את הגעגועים שחש הדור שחי בתקופה שקדמה לאיחודה של בירת ישראל. המצגת כוללת הדרכה למורה וראשי פרקים של הנושאים הנידונים בה.
מערך שיעור

בשיעור נראה, איך עם ישראל שהיה מפוזר כל כך הרבה שנים בעולם, לא שכח את ארץ ישראל, והוא קם ושב אליה.
מערך שיעור

משחק עם כרטיסיות משימה ומקורות, על ירושלים המחברת בין חול לקודש.
מערך שיעור

בשיעור זה נברר עם התלמידים את משמעותה של מדינת ישראל בעת הזו (בתפיסה של הציבור הדתי לאומי), נפתח יכולת לראות את הישגי המדינה והציונות הדתית מול קשיי ההווה ואתגרי העתיד ונחזק את מחויבות היחיד והציבור כלפי מדינת ישראל ומוסדותיה.
אדם בחברה
אמונה
גאולה
הכרת הטוב
כוח רצון
למידה משמעותית
מדינת ישראל
עין טובה
צמיחה
תפילה
מערך שיעור

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה נחווה בתודעה הלאומית של כולנו כמעין "יום כיפורים". יום מלא בשקט, בחיבור, בשתיקה ובנוראיות והוד שעוטפים את האוויר וממלאים את כולנו. בשיעור זה נבקש קצת לתת מילים לשתיקה הרועמת ולחשוב מה המשמעות של הזיכרון? מה האופי שתפס יום זה בציבוריות הישראלית? מה דעתנו על כך?
עם ישראל
מערך שיעור

בשיעור נדון בתפקידו של הזיכרון, והאם הוא מביט לאחור בלבד או גם יכול להתבונן אל עבר העתיד.
זיכרון
מדינת ישראל
משבר
עם ישראל
צמיחה
שמחה
תקווה
מערך שיעור

לכבוד חגה של ירושלים ננסה לגעת בנקודה פנימית שירושלים העיר מייצגת ומהווה עבורנו במשך דורות, כמקום מפגש בינינו ובן ה' במקדש, בעליה לרגל, ועוד. מתוך כך נכיר במשמעות שיבתנו הניסית אליה במלחמת ששת הימים, ובמשמעותה עבורנו כיום.
ארץ ישראל
בית המקדש
גאולה
ירושלים
מדינת ישראל
עם ישראל
צמיחה
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות