סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
חורבן וגאולה
נמצאו:
7
0
0
תוצאות
מערך שיעור

הסיפור של קמצא ובר קמצא ידוע ומוכר לכולם עוד מגן הילדים. מה משמעותו עבור תלמידינו כנערים בוגרים? כיצד נסביר את התנהלותן של הדמויות השונות בסיפור ואת אחריותן לחורבן? התלמיד, הכיתה והמורה מוזמנים לחשיבה אמיתית על משמעותה של שנאת החינם, על תרבות השיח בחברה ועל טעויות ותיקונן.
חורבן
שנאה
תקשורת
מערך שיעור

חז"ל מציעים לנו שלוש דרכים להתמודדות עם מצב מתמשך של חורבן, כאשר המשותף לשלושתן הוא המבט קדימה והאמונה כי הגאולה בו תבוא, יחד עם סימן מוחשי לכך.
מערך שיעור

חורבן בית ראשון וחורבן בית שני קרו בגלל סיבות שונות. מהן הסיבות לחורבן? מה אנחנו יכולים ללמוד מהחורבן שיכול להוביל אותנו לגאולה?
מערך שיעור

מתי יבוא המשיח? שאלה זו עניינה גם את רבי יהושע בן לוי כשפגש את אליהו הנביא בפתח מערתו של רשב"י. לאחר שריב"ל נפגש עם המשיח בפתחה של רומא ושאל אותו את השאלה, קיבל תשובה מפתיעה - "היום". אבל המשיח לא הגיע באותו היום… מדוע? למה באמת התכוון המשיח? ומה עלינו לעשות על מנת להביאו? את התשובות נקבל מתוך לימוד המדרש.
אמונה
גאולה
מערך שיעור

חז"ל מציגים לנו שתי נקודות מבט על תהליך הגאולה דרך שתי דמויות מיוחדות - רבי עקיבא ורבי חייא רבה - כאשר יש בהן מן המשותף אך גם מן ההבדל. בשיעור זה נתבונן לעומקן של האגדות ודרכן נבחן את הסתכלותנו על המציאות כיום.
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות