סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
גשם
נמצאו:
12
0
0
תוצאות
מערך שיעור

בשיעור זה נלמד על התענית בזמן של אי ירידת הגשמים. נראה כי התענית צריכה להיות מלווה בצער אמיתי על החיסרון.
צער
תענית
תשובה
מערך שיעור

בשיעור זה ננסה להבין דרך התפילה על הגשם את מושג הגבורה. דרך למידה על מושג הגבורה, נראה כי גבורה נקשרת דווקא עם עדינות.
מערך שיעור

בחורף אנו מזכירים את הגשם בשני מקומות בתפילת עמידה. נעמוד על ההבדל בין המקומות השונים ונלמד מהם עקרון חשוב לעניין התפילה והפניה אל ה' בכלל. מתאים לתכנית הלימודים בדינים של כתה ו'.
בקשה
גשם
תפילה
מערך שיעור

ירידת הגשמים היא אחד המקומות בהם האדם נותר חסר אונים וללא יכולת להשפיע. השיעור עוסק במפתחות הגשמים הנתונים בידיו של הקב"ה, וגם בדרכי ההשפעה של האדם להורדת הגשמים.
גשם
תענית
תפילה
מערך שיעור

כסלו הוא החודש בו החורף מגיע לעולם בצורה חזקה ועוצמתית. המפגש של האדם עם החורף בחוץ יכול לעורר בתוכו כל מיני עולמות בפנים. בשיעור זה נבקש להתבונן בהשפעות של מזג האוויר בחוץ על מזג האוויר הפנימי שלנו באופן כללי ובאופן ספציפי בלימודים שניתן ללמוד ממבנה החורף בטבע על שלבי ההתפתחות של הנפש שלנו.
גשם
חורף
עונות השנה
שיר
מערך שיעור

בז' בחשוון אנחנו מתחילים לבקש מהקב"ה שימטיר עלינו גשמי ברכה. בשיעור הקרוב נעסוק בחשיבות הרבה שיש לגשם ולתפילה עליו בקשר שלנו עם ה', ונבקש להעמיק כך את כוונותינו בשאילת הגשמים , ובבקשות בכלל.
בקשה
גשם
תפילה
מערך שיעור

עיון במדרש חז"ל על מלמד התינוקות המיוחד שתפילתו לגשם נענתה.
מערך שיעור

שיעור זה יעסוק במהותו של הגשם- השפע שיורד ו"מתגשם" על העולם ועל ההשפעה שיכולה להיות לעונת הגשמים על הנפש. כמו כן נעסוק בקשר בין ירידת הגשמים לבין תיקון העולם והגאולה ובמקומו ותפקידו של האדם הפרטי ביצירת הקשר הזה - "פעמים שהגשמים יורדין בזכות אדם אחד, בזכות עשב אחד...".
גאולה
גשם
תפילה
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות