סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
ארץ ישראל וירושלים
נמצאו:
6
0
0
תוצאות
מערך שיעור

הצעה לשיעור עבור תלמידים שטרם הכירו ולמדו אודות המשוררים והסופרים המופיעים על גבי השטרות החדשים: נתן אלתרמן, שאול טשרניחובסקי, רחל המשוררת ולאה גולדברג.
כסף
מדינת ישראל
שיר
מערך שיעור

כיצד נראית הארץ בעינינו? מהן הנופים הישראליים שהם מתחברים אליהם ומרגישים שייכות אליהם? נבחן את ארץ ישראל מנקודת מבט פיזית - נופי טבע, ומנקודת מבט חברתית-אנושית: מתוך התבוננות במרקם החברה המגוון בארצנו.
אדם בחברה
אדם וסביבה
ארץ ישראל
האנשה
טבע
מערך שיעור

בשיעור זה נבחן את יחסינו לכותל באמצעות ניתוח יצירתו של יוסי גמזו ("הכותל"). כמו כן, נתוודע לקשר המיוחד בין הרב שלמה גורן, לבין הכותל המערבי.
מערך שיעור

שיר אהבה לעיר ירושלים, עיר של אש בכי וטירוף. השיר שנכתב לאחר מלחמת ששת הימים מציג את החיבור והשורשים שיש בעיר, אך מתוך חרדה לגורל העיר ומתוך מודעות למחיר הניצחון.
אנפורה
אש
הזרה
הרמז
ירושלים
מבנה
מטאפורה
ניגודים
מערך שיעור

נלמד את שירו של אריה סיוון 'אני בסך הכל', נשווה בין תרומת הדובר לאדמה ולארץ, לבין תרומת אבותיו, והתחושות שלו בעקבות כך, ונראה איך בסופו של דבר 'מנצחת' תחושת החיבור שלו לאדמה למרות הפער- 'גם לי חלק יש באדמה הזו'.
אדמה
ארץ ישראל
חיבור
קשר
תרומה
מערך שיעור

תוך כדי לימוד השיר, נבין את המציאות ההיסטורית בה עוסק השיר, ואת הקשיים עימם התמודדו אלו שעלו לארץ. (השיר נלמד ביחידת הבגרות המשלימה בנושא "ארץ ישראל וירושלים")
ארץ ישראל
גזענות
כבוד
מוטיב
עלייה
שיבוץ מקראי
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות