סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
אדם מול בוראו
נמצאו:
8
0
0
תוצאות
מערך שיעור

מה משמעות היותנו ב'צלם אלהים' ובמה עובדה זו מחייבת אותנו?
אדם בחברה
זהות
זיהוי רעיון ומסר
מערך שיעור

השיר 'בראשית ברא אלהים' מהקובץ הקולות לקראתם (תשמ"ב) הוא אחד משיריה הידועים של רבקה מרים, שיר זה עוסק ביחס שבין העולם לשמים (כייצוג של מטאפיסיקה) ומנסח בסופו עמדה רדיקלית ביחס לתפקידו של האדם במערכת זו.
אדם
אדמה
בראשית
מבנה
שיבוץ מקראי
שמים
תפילה
מערך שיעור

היחידה תעסוק במדרש וסיפור חוויתי העוסקים בשמירה על איכות הסביבה. נתמקד בהפקת משמעות מהמדרש בפן הערכי וכיצד משמעות זו עשויה לבוא לידי ביטוי אישי ע"י התלמידים.
אחריות
ארץ ישראל
חברות
צמיחה
מערך שיעור

שיעורי ספרות באתר לב לדעת נכתבו על ידי מורים ומדריכים מנוסים ועיקרם הם הצעות הפנמה והשראה. על כל מורה להפעיל שיקול דעת לגבי הוראת התכנים. מאמרים מוסמכים לתכני הבגרות מופיעים רק באתר הרשמי של מפמ"ר ספרות בחמ"ד ד"ר טלי יניב
מערך שיעור

דרך שירה של רבקה מרים 'גדול גיבור ונורא אמרתי', נראה כי העמידה הכנה של האדם מול אלוקיו נובעת ממצבים נפשיים וקיומיים שונים, ורצף המילים "גדול גיבור ונורא" יכול להיות כלי לכל אחת מהתנועות והמצבים הנפשיים הללו, את אותן מילים עצמן ניתן לומר כל פעם ממקום רגשי אחר. כמו כן, התפילה הבנויה מטקסט קדום, שנאמר שוב ושוב ע"י דורות רבים כל כך, הפכה להיות חוט המחבר בין הדורות.
דימוי
חזרתיות
חיבור
כנות
עבודת ה'
שיבוץ מקראי
שייכות
שם
תפילה
מערך שיעור

שיעור זה יהיה הקדמה לקראת קריאת הסיפור "על אורן והאורן שלו" של לאה נאור. נתמקד בנסיון לפתח כבוד והערכה לעצים והצמחים.
ארץ ישראל
טבע
צמיחה
מערך שיעור

בשיעור זה נצא למסע בעקבות הדוברת בשיר, נגלה את הרצון הטבוע בנו לקרבת אלוקים ואת החיפוש של 'חצרות קדשך', נכיר בקושי ובמרחק שיוצרת מציאות חיינו העמוסים מסיחי דעת, ונפתח פתח למחשבה איך למצוא וליצור 'חצרות' כאלה, על אף המתח והניגוד בין עולם החול והחומר לבין עולם הקודש. זהו שיר חובה ביחידה בסיסית בנושא 'אדם מול בוראו'.
חול
טבע
מטאפורה
קודש
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות