סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
לומדים ביחד
נמצאו:
0
15
0
תוצאות
לומדים ביחד

חוברת לימוד והשראה למפגש גננות.
גן
תחילת שנה
תפילה
לומדים ביחד

לרגל יום מורשת גוש קטיף, נתמקד בקשר בין האדם לאדמה, ודרכו נתחבר לסיפור של גוש קטיף. נכתב בשיתוף מרכז קטיף.
געגוע
טו בשבט
מקום
לומדים ביחד

מה משמעות המנהג של נרות יום ההולדת? העמקה משותפת באורות יום ההולדת.
אור
גן
חנוכה
יום הולדת
לומדים ביחד

במפגש הקרוב ננסה לבחון את התחושות שלנו לגבי השיבה אל חיק השגרה, מתוך החגים. נראה דוגמאות ליחסים שונים עם היומיום ה"אפור" ונבקש למצוא את הדיוקים שלנו בתוך ההויה הזאת. בשיבה אל הגן, אל העבודה, שיש בה פתח לדבש וגם לעוקץ ולעמל...
אחרי החגים
גן
שגרה
לומדים ביחד

מדרשיר תמוז בשחור לבן המתאים להדפסה
לומדים ביחד

מדרשיר אב בשחור לבן המתאים להדפסה
לומדים ביחד

חודש מנחם אב הוא חודש בו ממעטין בשמחה ומתכנסים באבלות על חורבן בית המקדש. יחד עם האבלות, אנו גם מתפללים להתגשמות דברי הנביא כי יום זה עתיד להיהפך ליום של ששון ושמחה, עם ביאת המשיח ובניית בית המקדש במהרה בימינו אמן. חודש זה הוא הזדמנות להתבונן במעשים קטנים של בניין וצמיחה בחיינו, המכוונים להגשמת חזון גדול. בעקבות שירה של נעמי שמר "ייבנה המקדש". הסדנא מתאימה להעברה כחלק מימי הערכות לקראת שנה חדשה בבית הספר.
בית מקדש
גאולה
געגוע
תחילת שנה
לומדים ביחד

חודש תמוז הוא חודש הקשור בזכרון הלאומי שלנו עם ימי אבל וצער- צום י"ז בתמוז, ותחילתם של שלושת השבועות, ימי בין המיצרים, שסופם ביום העצוב בשנה, תשעה באב. מעבר לאבל ולצער על החורבן, ימים אלו הם גם ימים שמשוך עליהם חוט של כיסופים וגעגוע- למה שהיה, ומה שיכול עוד להיות... בסדנא זו נעסוק במשמעותו ובכוחו של הגעגוע בחיינו, בעקבות שירו של יונתן רזאל "הגעגוע".
בין המיצרים
בית מקדש
געגוע
לומדים ביחד

חודש סיוון הוא החודש בו עמדו ישראל למרגלות הר סיני וקיבלו תורה משמים. קבלת התורה תלויה גם בהכנתו של האדם ובהפיכתו לכלי לקבלת השפע והאור. בסדנא זו נעסוק בנדרש מאיתנו כדי לקבל תורה, בקשיים ובמחירים. כמו כן נעסוק במשמעות הדברים גם עבור עולם הלמידה ורכישת הידע בבית הספר.
ידע
לימוד תורה
עמל
שבועות
תורה
לומדים ביחד

מדרשיר סיוון בשחור לבן המתאים להדפסה
לומדים ביחד

מדרשיר אייר בשחור לבן המתאים להדפסה
לומדים ביחד

חודש אייר הוא חודש המאגד בתוכו ימים רבים בעלי משמעות לאומית. מצד אחד הוא מהווה גשר בין פסח לבין שבועות, וימי ספירת העומר מלווים אותו לכל אורכו ובתוכם יום ל"ג בעומר, מן הצד השני בדורנו הוענקו לו משמעויות נוספות, רבות הוד: יום הזיכרון, יום העצמאות ויום ירושלים. בסדנה זו נעסוק בחודש אייר כחודש של העמקת זהותנו הלאומית והחיבור לשרשרת הדורות, הן עבורנו והן כמחנכים- עבור תלמידינו.
יום העצמאות
מדינת ישראל
ספירת העומר
לומדים ביחד

חודש ניסן הוא חודש של לידתו של עם ישראל, וזכרון הגאולה שחווינו בחודש זה. הרב קוק במשפט לחודש ניסן כתב כי "יציאת מצרים תישאר לעד האביב של העולם כולו" בסדנא זו, נתחקה אחר משמעותו של האביב לאדם ולעולם ואחר אפשרות ההתחדשות והצמיחה בחיינו.
אביב
גאולה
התחדשות
פסח
לומדים ביחד

מדרשיר ניסן בשחור לבן המתאים להדפסה
לומדים ביחד

אחד ממנהגי חג הפורים, האהובים במיוחד על הילדים, הוא מנהג ההתחפשות. יום התחפושות בבית הספר הוא חגיגה קרנבלית אמיתית. כמה טעמים ניתנו למנהג ההתחפשות וביניהם סיפור מגילת אסתר כסיפור של כיסויֹ והסתרה כאשר מאחורי ההסתרה מתגלה ההשגחה האלוקית המנהלת את מהלך העניינים אל עבר הישועה וההצלה. בסדנה זו נעסוק במהותן של המסכות בכלל, ובמסכות שאנו לובשים כמורים בפרט.
מורים ותלמידים
פורים
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות