סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
תושב"ע
חטיבה
נמצאו:
15
0
0
תוצאות
מערך שיעור

דרך דיון בשני מקורות העוסקים בחנוכה- סוגיית "מאי חנוכה" ותפילת "על הניסים", נראה שתי גישות לנס חנוכה- נס מעל הטבע ונס דרך הטבע.
גבורה
חנוכה
מערך שיעור

המקורות עוסקים בשאלה האם עדיפה תפילה ארוכה או תפילה קצרה. התלמוד ומפרשיו מסבירים מתי ובאיזה זמן עדיפה כל אחת מהאפשרויות.
אדם חברה
תפילה
מערך שיעור

כיצד להאיר את המותר והקדוש בתוך שלל האסור והמצריך זהירות? זהו אתגר המלווה אותנו בקשר לשנת השמיטה ובשדות נוספים בעולם עבודת ה' שלנו, ובו נעסוק בשיעור זה.
מצוות
שמיטה
מערך שיעור

בשיעור זה נכיר את הפתרונות השונים לקניה בשמיטה, ונציף את סימני השאלה העולים ביחס להכרעות ההלכתיות שלנו בהקשר זה שלפעמים אנחנו בעצמנו לא לגמרי מודעים אליהם.
שמיטה
מערך שיעור

אחת המצוות האחרונות המופיעות בתורה היא מצוות הקהל. מצווה זו מצווה אותנו להתכנס כל בית ישראל אחת לשבע שנים בבית המקדש ולערוך טקס ברית עם הקב"ה שבמובנים רבים מזכיר ומשחזר את מעמד הר סיני. בשיעור זה נלמד את דיניה של מצוות הקהל וננסה לחשוב ולהרגיש מה מצווה זו יכולה להוסיף לחיים הדתיים שלנו כפרטים וכעם.
שמיטה
מערך שיעור

בשיעור זה נלמד את העקרונות הבסיסיים של המצווה ואת הרגשות השונים שהיא עשויה להעלות, מתוך כך נגיע גם להכיר את הפרוזבול שתיקן הלל הזקן ונתעסק בשאלות על אופן ההתמודדות של ההלכה עם מציאות בה קיום ההלכה איננו מתרחש באופן פשוט.
שמיטה
מערך שיעור

אנו פותחים את היום בברכות התורה, כשלברכה מוצמד לימוד תורה קצר, המשנה הראשונה במסכת פאה, על מנת שלא תהיה זו ברכה לבטלה. בשיעור זה ננסה להבין מהו העומק של אותה המשנה ומדוע דווקא היא נבחרה לפתוח לנו את הבוקר.
תורה
מערך שיעור

בשיעור זה נבחן את היחס בין שתי המנוחות הקיימות בשבת - 'המנוחה האנושית- חברתית' ו'המנוחה הקדושה' , וננסה למצוא בתוכנו מקום ואופנים מעשיים לנוח בשבת מנוחה שיש בה מזה ומזה.
מנוחה
שבת
מערך שיעור

כיצד אנו מתמודדים עם מצבים של חוסר אונים? ומה אפשר לעשות כשלא יורד גשם ? התבוננות במדרש על רבי תנחומא
אדם בחברה
גשם
ערבות הדדית
צדקה
תשובה
מערך שיעור

שיעור זה יעסוק בהבנה שברית הנכרתת בין איש לאשה בעם ישראל מכילה מימד נוסף מזה המצוי בכל ברית נישואין של איש ואשה בעולם. בברית הנישואין נוכחים לא רק האיש והאשה אלא גם הקב"ה, וניתן להשתמש בקשר הזוגי גם כמקפצה לעבודת ה' עמוקה יותר בה ניצבים בני הזוג יחד מול פני ה'.
זוגיות
קדושה
מערך שיעור

בשיעור זה נבחן ממבט על את המשניות שכלולות ביחידת הלימוד הראשונה: "תורה, מצוות ודרך ארץ". נבקש בעזרת השיעור לחזור על המשניות אותן למדנו ולבחון את היחסים שעולים ביניהן.
לימוד תורה
מצוות
תורה
תורת חיים
מערך שיעור

המשנה מגדירה מספר מצוות ש"אין להם שיעור", דהיינו שיש קשת רחבה- מנקודת מינימום לנקודת מקסימום- לאפשרות לקיים אותן. קשת כזו - שנראית זרה למערכת של משפט וחוק – יוצרת פתח בתוך העולם ההלכתי לבחון את שאלת הרצון והחשק שלנו בקיום המצווה לעומת הרצון הבסיסי יותר שמסתכם בלצאת ידי חובה.
לימוד תורה
מערך שיעור

זהו שיעור שני מתוך סידרת שיעורים בנושא שמחה. בשיעור זה נעסוק בבירור שמחה של מצווה- מודוע לשמוח זו מצווה? מה מקומה של עבודת ה' ללא שמחה? וכיצד ניתן לשמוח שמחה של מצווה?
ברכות
מצוות
עבודת ה'
רגש
שמחה
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות