סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
שעת סיפור
נמצאו:
14
0
0
תוצאות
מערך שיעור
מערך שיעור

חוברת שלישית של פרויקט 'מספרים בפיוט'. סיפורם על ר' עקיבא ורחל.
מערך שיעור

"אין מקום בבית!!" מתלונן החסיד והרבי מייעץ לו "הכנס את העז לסלון". מעשייה בחרוזים על יחסיותו של המקום, הצפיפות והעושר.
הכרת הטוב
עין טובה
פרשנות
מערך שיעור

איך נראה "הספנתעיר"? לילי לומדת בבית הספר את שירו של חיים נחמן ביאליק "קן ציפור" ומתבקשת לצייר ציור הקשור לשיר. כדי להצליח לצייר את "הספנתעיר" המסתורי המופיע בשיר, לילי כותבת מכתב למשורר הלאומי ואפילו מקבלת תשובה! סיפור יצירתי ומשעשע על המפגש התמים בין הילדים למילה הכתובה, תוך העמקת ההיכרות עם ח"נ ביאליק ועם יצירתו.
אומץ
למידה
סקרנות
שאילת שאלות
מערך שיעור

זהו סיפור דמיוני, על רקע ירושלים של ראשית המאה העשרים. הילדה מלכה רוצה כל כך להתחפש למלכה בפורים. מפגש מופלא ומקרי עם האמן בוריס שץ, מייסד "בצלאל", מאפשר לה להגשים את משאלתה. מומלץ לקיים את השיעור בתחילת חודש אדר כחלק משיעורי אומנות.
אדם בחברה
פורים
מערך שיעור

ארכיאולוגית בת ימינו חושפת פעמון עתיק, ומזמינה אותנו למפגש מרגש עם איתמר, ילד שחי בתקופת המקדש ואיבד פעמון זהב. נעסוק במסרים שמגיעים אלינו מן העבר ובשרשרת הדורות.
בית המקדש
חסד
מורשת
מסורת
מערך שיעור

הסיפור נכתב בהשראת מדרש חז"ל, עוסק בדאגה לבעלי חיים ובטיפול בהם ומתאר את קשרי הגומלין בין היצורים השונים בטבע, גדולים כקטנים
חיות
אחריות
מערך שיעור

מתן ונוח הם חברים מילדות, עוזרים זה לזה ואחר הצהריים הם שותים יחד כוס תה ומדברים. אך כשהם רבים, רק אליהו הנגר יכול לעזור להם להשלים. בשיעור נדגיש את תפקידו של המתבונן מן הצד בהשכנת שלום בין הניצים, ואת היכולת שלנו להפוך חומות לגשרים.
דיבור
מחלוקת
מערך שיעור

סיפור בחרוזים המבוסס על אגדת חז"ל המתארת את דאגתו של משה רבנו לגדי בעדרו. הסיפור מזמן התייחסות לתכונותיו של מנהיג בכלל ושל משה רבנו בפרט.
מידות
מנהיגות
ענווה
רחמים
מערך שיעור

הנסיכה ג'בטה רוצה לקבל הכול ומיד! אביה המלך מטיל עליה משימה שבאמצעותה הנסיכה תלמד על חשיבות התהליך, המאמץ, שיתוף הפעולה והעמל.
בחירה
עמל
מערך שיעור

לפעמים במהלך יום הלימודים ילדים מדברים מאחורי הגב של חבר, מעליבים את הזולת או "זורקים לאוויר" דבר ששמעו וגורמים להשפלה או לעלבון. הספר 'נוצות ברוח' המבוסס על מעשייה חסידית ממחיש לילדים את הנזק שבאמירת לשון הרע ואת הקושי בתיקון מעשה זה.
אדם בחברה
דיבור
מערך שיעור

הסיפור שלפנינו עוסק במדרש המתאר את התבוננותו של עקיבא, רועה הצאן, באבני הבאר השחוקות ומסקנתו מתוך התבוננות זו כי גם הוא יכול ללמוד תורה על אף גילו וחסרון ידיעותיו.
התמודדות
זהות
לימוד תורה
מערך שיעור

הסיפור ברוז או ארנב הוא סיפור קצר וחמוד המתאר שני חברים המתווכחים ביניהם מהו היצור שהם צופים בו: אחד חושב שמדובר בברווז ורעהו חושב שזהו ארנב. הרובד התת קרקעי של הסיפור הוא שאלת ריבוי נקודות מבט על תופעה אחת, היכולת לגלות אמפתיה ולראות את העולם גם דרך עיני החבר וכן הדרך לנהל דיון מכבד.
הקשבה
חברות
מערך שיעור

סיפור על יוסף ששמח לקראת האורחת המלכותית ששמה שבת, הכין וטרח לקראתה, ובזכות השבת התגלגל לידיו אוצר יקר. מומלץ ללמד את השיעור ביום ששי.
הכנסת אורחים
שבת
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות