סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
על למידה משמעותית
נמצאו:
0
0
15
תוצאות
מאמר

המאמר עוסק בשלושה עקרונות ללמידה המכוונת להפנמה: למידה כולית, המערבת את כל ישותו של האדם, למידה דיאלוגית והפנמה.
הפנמה
למידה משמעותית
מאמר

הרהורים והצעות ליישום "לב לדעת" בהוראת ההיסטוריה בחמ"ד
בין דורי
היסטוריה
הפנמה
למידה משמעותית
מאמר

אין אדם לומד מתוך שמיעה, מתוך מצב של סבילות, מתוך שמושיטים לו דבר בקנה, ואין לימוד ממש אלא מתוך פעילות, מתוך יגיעה, מתוך אימוץ חושים ואימוץ כוחות הרוח והנפש..(מתוך המאמר) איך מכינים את השיעור? איך מגישים אותו באופן משמעותי לתלמידים? זאת ועוד במאמר זה.
הוראה
הכנת שיעור
מאמר

ראיית מקומם המרכזי של ערכים בחינוך מצריכה פעילות משולבת של האישיות בתחומי החשיבה והרגש, לפיכך נדרש ניסוח מטרות הוראה בזיקה לשני תחומי האישיות האלה. המאמר מבהיר תפיסה זו תוך בירור העמדות והערכים המובילים אליה.
למידה משמעותית
ערכים
רגש
מאמר

המאמר עוסק באתגרים שונים העומדים כיום בפני מערכת החינוך בישראל, ומציע דרכים כיצד לקדם למידה מעמיקה מתוך משמעות אישית, חדווה ויצירתיות.
למידה משמעותית
ערוץ לב לדעת

שיחה עם פרופ' יורם הרפז על למידה טובה ועל דמות המורה הטוב לאור גישת ההגיונות הסותרים בהוראה של צבי לם.
הערכה
ידע
למידה
מאמר

על השלב שלאחר ההוראה, השלב שעוסק בתובנות, במשמעויות, בערכים, בשאלות האנושיות ובלקחים המוסקים וצומחים מתוך חומר הלמידה. זו שכבת הרוח, ומתקיימות בה גם חוויות חינוך שביטויין הוא תחושת מלאות והתעלות והרגשה של התרוממות אל דרגה נעלה יותר באנושיות.
חינוך
למידה משמעותית
מאמר

חוויות של 'זרימה' הן חוויות שכמורים וכהורים אנו שואפים לזמן לתלמידים. כיצד עושים זאת במסגרת בית הספר? האם יש לכך השלכות על הלמידה? מאמר יישומי ומעניין הנותן תשובות לשאלות אלו. המאמר באדיבות כתב העת לקסי-קיי, גיליון מס' 1 ינואר 2014. http://bit.ly/Lexi-Kaye_1-2014
הוראה
למידה
משחק
מאמר

המאמר מתאר את השיעור כמרחב בו מתרחש מפגש בין שלושה גורמים: התלמיד, המורה וחומר הלימוד. במאמר מוצע מודל פשוט ויישומי המסייע בבניית שיעור משמעותי, בהעברתו וברפלקציה עליו.
הכנת שיעור
למידה משמעותית
מפגש
מאמר

סיפור קצר שכתב סופר המדע הבדיוני אייזיק אסימוב בשנת 1951 ובו הוא מתאר את המציאות בשנת 2157, בה לכל ילד יש מורה מכאני שמלמד אותו, ללא ספרים, וללא חברים אחרים. הילדים מתרפקים על המציאות שהיתה בעבר, בבית הספר העתיד שאיננו עוד... סיפור מעורר מחשבה על "חדשנות פדגוגית" ועל למידה מקוונת.
אינטרנט
הוראה
מפגש
ערוץ לב לדעת

שיחה על עקרונות הלמידה המשמעותית, על חוויות למידה משמעותיות ועל מודל הלמידה שפותח בלב לדעת.
הפנמה
למידה
מאמר

המאמר מתאר את תפקידו של המורה כמדגים ומקנה את אמנות הדיאלוג עם הטקסט. הדיאלוג המתנהל בכיתה מהווה דגם לפגישה אפשרית, אותו מפנים התלמיד במשך הזמן והופך לקניינו.
הוראה
לימוד דיאלוגי
מורים ותלמידים
ערוץ לב לדעת

שיחה עם הרב דוב זינגר, ראש ישיבת מקור חיים, על הדרכים להפוך כיתה מאוסף של פרטים לחבורה הלומדת יחד מתוך דיבוק חברים, שותפות והקשבה עמוקה
אדם בחברה
חבורה
מאמר

תיאור העקרונות המנחים בכתיבת מערכי השיעור בלב לדעת והכרות עם מבנה השיעור המוצע על ידינו ככלי לבניית מערכי שיעור.
הכנת שיעור
מאמר

מהי למידה משמעותית? האם היא אפשרית בבית הספר? מה מנהלים יכולים לעשות כדי לקדם למידה כזו בבית ספרם? פורסם במגזין האינטרנטי של מכון אבני ראשה "אבני דרך", ינואר 2014
למידה משמעותית
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות