סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
מרחב בית הספר
נמצאו:
0
0
15
תוצאות
מאמר

עמידה על מאפייני סוגיות אגדה תלמודיות בשונה מסוגיות הלכה: עיצוב הסוגיה והשפה האופיינית לה.
אגדה
שפה אגדית
מאמר

הדיון בשאלת החינוך לאהבת תורה מוליד קריאה להורים ולמחנכים להמשיך להתפתח ולצמוח מעבר לגבולות התפקיד. לא לתת למלבוש הצר של ה"שאלות החינוכיות" להגדיר ולסמן את מרחב אהבת התורה, קיום המצוות ועבודת ה' שלנו. על דבר זה לבוא לידי ביטוי בכיתה הן בבחירת חומר הלימודים והן בכנות מול שאלות וספקות.
לימוד תורה
מאמר

קטע קצר מתוך הספר "רבן של ישראל", ובו מתאר הרב מאיר ברלין את הלימוד בישיבתו של אביו, הנצי"ב מוולוז'ין.
לימוד תורה
מאמר

פרק מתוך הספר 'לב השמים חנוכה' על משמעות הבית עבור האדם ועל הדרך לגרום לילדים 'להרגיש בבית' בבית הספר ובעולם התורה.
בית
מרחבי למידה
מאמר

ליל הסדר הוא "חג הילדים" האמיתי, חג החינוך והקשר הבין דורי. המאמר מצביע על מגוון עקרונות חינוכיים ודידקטיים העולים מתוך ליל הסדר, ומיועדים להורים ומורים כאחד.
רב דורי
משפחה
פסח
ערוץ לב לדעת

טוני מיטלמן, ממדרשית אמי"ת קמה בירוחם ומכון ברנקו וויס בשיחה על הדרכים להפוך את ישיבות הצוות לזמן של למידת עמיתים איכותית ופורייה. זמן של התבוננות בעשייה ורפלקציה. על המעבר מה'דחוף' ל'חשוב' ומהמירוץ אל העצירה וההתכנסות, על ההתמודדות עם הקושי לשתף ולהיעזר ועל שימוש ב"מתווי שיחות" ככלי ללמידה.
למידת עמיתים
מאמר

המאמר עוסק בבקשת ה"אני העצמי" של האדם, בחיפוש אחר אותנטיות ובמפגש עם כוחות התוהו ואפשרות הבחירה בקיום. המאמר עשיר במקורות חז"ל ומקורות מתורת החסידות המדגימים את העקרונות המדוברים.
עבודה רוחנית
נסירה
לימוד תורה
מפגש
עבודת ה'
צמיחה
שאלות
ערוץ לב לדעת

יונת למברגר, מנהלת אולפנת אוריה בגוש עציון בשיחה על דרכים ליצירת שיח פדגוגי בבית הספר, על הצמחת מנהיגות בית ספרית ועל רגעי שיא בבית הספר.
למידת עמיתים
מנהלים
מאמר

אין אדם לומד מתוך שמיעה, מתוך מצב של סבילות, מתוך שמושיטים לו דבר בקנה, ואין לימוד ממש אלא מתוך פעילות, מתוך יגיעה, מתוך אימוץ חושים ואימוץ כוחות הרוח והנפש..(מתוך המאמר) איך מכינים את השיעור? איך מגישים אותו באופן משמעותי לתלמידים? זאת ועוד במאמר זה.
הוראה
הכנת שיעור
מאמר

מול חידוש יומיומי של מיני גאדג'טים, מדיות ואופנות, עומדים הספרים הישנים של עולם התורה והאמונה. וכאן שואל הבן: מה בכוחם לחדש לי? וכאן שואל המחנך – מה אני כבר יכול לחדש לתלמיד שיכול להגיע לכל מידע בכוחות עצמו?
חידוש
לימוד תורה
מאמר

לכל אחד האות שלו בתורה, שקוראת לו, מאותתת אליו ברמיזות, מאירה אליו פניה או מסתתרת מפניו, שיחפש אחריה וכשימצאנה ירגיש: בית. רק המפגש יוצר מילה. נותן פשר, מפרה. האות שלי, האות שלך, בדיאלוג, בדילוג, נגלה עולמות, נכתוב סיפור: יחד. (מתוך המאמר)
לימוד דיאלוגי
שיח
מאמר

יהודים מחוייבים בלימוד תורה לשמה. מדוע אנו לומדים חוקים הקשורים למאורעות שהתרחשו בזמנים עברו, או דברים שהתלמוד עצמו מעיד עליהם שמעולם לא התרחשו ולעולם לא יקרו? מאמר על הסקרנות, על התשוקה לידע, ועל מקומה של ה"רלבנטיות" בימינו.
סקרנות
לימוד תורה
שאלות
מאמר

על הלמידה כמרחב בו מתרחש משהו גדול ועמוק הרבה ממה שאנו חשים שם. אפשר לצאת מהשיעורים לא רק יודעים יותר, אלא סקרניים יותר, תוהים יותר, רוצים יותר.
הפנמה
מרחבי למידה
ערוץ לב לדעת

שיחה עם הרב דוב זינגר, ראש ישיבת מקור חיים על המורה כמתפלל, על הדרך לפתוח מרחב של תפילה בכיתה ובלימוד.
תורה
תורת חיים
תפילה
ערוץ לב לדעת

שרהלה מסינג, מורה ורכזת באולפנית בטבריה ומנחה בלב לדעת, מתארת מהו לימוד המכוון לעבודה רוחנית ולהשפעה פנימית, מתוך הרצון למציאת ה"אות בתורה" של כל אחד ואחת מתלמידינו.
לימוד תורה
תורה
תורת חיים
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות