סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
מאמרים על הוראה לפי גיל
נמצאו:
0
0
8
תוצאות
מאמר

אנחנו מרבים לעסוק ב"יש": בהגדרת מטרות חינוכיות ובבניית מסגרות בהתאם לכך. אך מה היא הקרקע? מהו מקור היניקה? מהם כלי ההזנה, השורשים? מהו הגזע עליו אנו נשענים? ומהם השמים אליהם אנו שואפים? על חפץ הלמידה, על חינוך "צומח" ועל אומנות המחנך - האמונה.
החופש הגדול
צמיחה
שעמום
מאמר

קטע מתוך הספר "חכמה בתנועה" העוסק בהשפעתה המזיקה של הצפייה בטלוויזיה על הלמידה. ניתן להשליך מן הכתוב בו גם על ה"מסכים" בני זמננו - המחשב, הטאבלט וכד' ולהתעורר למחשבה על השילוב הנכון שלהם בתהליכי הלמידה.
דמיון
מסכים
אינטרנט
ערוץ לב לדעת

סרטון קצר על פרוייקט "בואו לגני" בגן ראשית בקרית מנחם. על לימוד פיוט בגן הילדים ועל מקומם של המוזיקה והניגון בגן. מתוך גיליון "בין השורות" מספר 9 המוקדש לנושא הניגון.
גן
ניגון
מאמר

החשיפה היום-יומית של הילד הצעיר אל הירוק הנפלא של העצים, אל רחש הציפורים ואל שכשוך המים היא הלמידה הטבעית. עם זאת, כמחנכים עלינו גם להבטיח את הערך המוסף של היציאה אל הטבע גם לאחר הטיול: כיצד הילד מעבד את החוויות הרבות מן הטיולים ומהדרכים שבהן צעד? האם כל דרך היא טיול או כל טיול הוא דרך, דרך לחיים? על למידה דרך הטיולים כבר מגיל הגן.
טבע
מאמר

אף אחד לא חושב שמישהו המציא דבר כה טבעי כמו חצר גרוטאות בגן ילדים, או שמישהו הקדיש שנות חשיבה, ניסוי וטעייה, כדי להחליט איפה למקם בגן הילדים את עמדת הציור. אבל יש אישה כזו, קיבוצניקית בת 94, שהקדישה את חייה לילדים ולגנים, והפכה למומחית עולמית. כתבת חדשות מצולמת על מלכה האס. (10:00 דקות)
חצר
גן
מרחבי למידה
מאמר

על חינוך, משברים וחיפוש זהות- המאמר עוסק בדרכים ליצירת דיאלוג חינוכי עם תלמידים מתבגרים בשלב חיפוש הזהות, בהתבסס על עקרונות מן הפסיכולוגיה ומתוך מקורות מתורת החסידות ומתורת הרב קוק.
לימוד דיאלוגי
זהות
משבר
מאמר

המאמר עוסק ביחסי מחנך- תלמיד לאור הקדמתו של האדמו"ר מפיאסצנה לספרו 'חובת התלמידים'
קשר
אחריות
אמון
חינוך
כבוד
תוכחה
מאמר

המאמר דן, דרך סיפורו האישי של רבי מאיר שפירא מלובלין- מייסד הדף היומי, בחשיבותם של חלומות הילדות ובמשמעות הגדולה שיש לנתינת האמון בילד שיוכל להגשים את חלומותיו.
ילדות
חלום
יצירה
נבואה
צמיחה
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות