סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
המורה המשמעותי
נמצאו:
0
0
15
תוצאות
מאמר

על מעשה ההוראה בהקבלה למקצוע המיילדות, ועל התכונות הנדרשות מהמורה המשמעותי.
למידה משמעותית
הוראה
מאמר

לתיכון שהוא ניהל התקבלו רק אלה שלא התקבלו לשום מקום אחר. ועדיין - הם האנשים שמהם הוא למד הכי הרבה. חילי טרופר על חינוך מלא אמונה. (30 דקות)
אמון
חינוך
מאמר

עצות לאנשי חינוך, הדנות בעיקר ב"חינוך עצמי" ובפיתוח מנהיגות שצומחת מן האומץ של המחנך להיות טוב ולהכיר בכך.
מנהיגות
יצירה
מורים ותלמידים
מאמר

על תפקידו של המורה במרחב הפוסט-מודרני המרובה אמיתות, שדורש ממנו וויתור על הסמכות המוכרת ופיתוח תפקיד חדש וכנה כזה המציב בפני התלמידים דגם חי של "אמת מארץ תצמח", כך שיווצר תהליך למידה משמעותי גם אצל המורה העומד בחזית הכיתה וגם אצל התלמידים הלומדים ממנו.
מורים
למידה משמעותית
שאלות
מאמר

אינפוגרפיקה של המאמר הקודם: מה ההבדל בין מורים מומחים למורים מנוסים.
מורים
הוראה מגוונת
הוראה
ערוץ לב לדעת

שיחה עם הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, ראש מינהל החינוך הדתי, על למידה משמעותית, למידה שיש בה שאר רוח ומציאת נקודת החיבור בין הידיעה ללב. על חזון החמ"ד ועל השליחות החינוכית הייחודית לדור שלנו.
הוראה
למידה
מורים ותלמידים
מאמר

על היתרונות הרבים של מורים מומחים בהנחיית הכיתה, בתפיסת תפקידם, בקשר בינם לבין הנלמד ולדרך הוראתו, ועוד...
מורים
הוראה
ערוץ לב לדעת

הרב יהודה ברנדס בשיחה לקראת חנוכה, על חינוך ובית, על בית הספר כשלוחה של בית ההורים ועל תפקידם של ההורים והמורים לאפשר לאורו שלכל ילד וילד להאיר.
אור
הורים ותלמידים
חנוכה
נס
ערוץ לב לדעת

שיחה עם שרון לשם זינגר על היכולת להיות מורה ומנחה, להיות נוכח/ת, להתעניין ולפנות מקום. על קשר בין תוכן לתהליך, על תפקידים בקבוצה- כיתה ועל אוצרות שיכולים להתגלות בה.
הוראה
הנחיה
הפנמה
למידה
ערוץ לב לדעת

שיחה עם מרתקת עם פרופ' ישעיהו תדמור על משמעות ההוראה כ'מגביהה' את האדם, ועל המורה כדמות מעוררת השראה ומשפיעה לאורך שנים.
הוראה
הנחיה
מאמר

הרצאת TED מעוררת השראה של סיימון סינק על: "איך המנהיגים הגדולים מניעים לפעולה", ניתן להשליך לעולם המורים... (18:00 דקות)
למידה משמעותית
מאמר

למרות חשיבותה של השיחה האישית, מורים רבים מתקשים לבצעה משום שאין זה דבר פשוט לבצע שיחה אפקטיבית. אין זה נכון לזמן שיחה אישית מבלי לנסות ולחשוב על מהלכה, על הכלים שבהם יש להשתמש ובעיקר על מטרתה. מטרת מאמר זה ללמד את המורה לשפר את יכולת ההקשבה שלו לתלמיד, לאפשר לו להשתמש ביותר אמפתיה כלפיו, להביע רגשות באופן חופשי, להקטין את האגו שלו כדי להיות מרוכז בצרכים של התלמיד, ולא של עצמו, ולעזור לו למצוא פתרונות משותפים למורה ולתלמיד.
שיחה אישית
הקשבה
מורים ותלמידים
קשר אישי
מאמר

המעבר להוראת הנחיה וללמידת חקר רצוף בקשיים רבים. המורה פוחד לאבד שליטה – ובצדק. אבל יש דרכים להתגבר על הקושי.
ממורה למנחה
חקר
לימוד דיאלוגי
שיח
הנחיה
מפגש
מאמר

מחוון למורה המיועד לסייע בתהליך הכנת השיעור ובהעברתו בפועל. המחוון כולל נקודות להתבוננות והצעות ליישום. המחוון אינו אמור להיות רשימה לביצוע אלא לשקף כיוונים מוצעים שנובעים מרוח "לב לדעת" ושיכולים לבוא לידי ביטוי במהלך ההוראה.
התבוננות
פתיחה
קשב
לב השיעור
הכנת שיעור
הפנמה
מפגש
מאמר

מאמר היוצא מן ההנחה כי האדם שמסוגל ללמד את רעהו, הוא זה המלווה את הלומד בתהליך הלמידה, שמקורו, והמוטיבציה שלו, נמצאים אצל הלומד. מהם, אם כן, המיומנויות והכישורים הנדרשים על מנת להפוך לכזה?
מסע
ממורה למנחה
לימוד דיאלוגי
למידה משמעותית
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות