סינונים פעילים:
ניקוי כל הסינונים
בית ספר מצמיח
נמצאו:
0
0
9
תוצאות
מאמר

פרק מתוך הספר 'לב השמים חנוכה' על משמעות הבית עבור האדם ועל הדרך לגרום לילדים 'להרגיש בבית' בבית הספר ובעולם התורה.
בית
מרחבי למידה
מאמר

על הלמידה כמרחב בו מתרחש משהו גדול ועמוק הרבה ממה שאנו חשים שם. אפשר לצאת מהשיעורים לא רק יודעים יותר, אלא סקרניים יותר, תוהים יותר, רוצים יותר.
הפנמה
מרחבי למידה
מאמר

כבר בימי החכמים הובן הצורך בדרישת הכללים, העקרונות, ההזדהות הפנימית וההבנה שרק מתוך כך יתיישבו הפרטים על לב ההוגה. מסתבר שהיחס אל הפרטים המנותקים מהיבט פנימי, רוחני, עמוק נוחל כשלון בלא קשר לעוצמת האמת הקורנת מתוך הפרטים הרבים. במאמר זה מנתח הרב פירון את מעלותיו של בית הספר האמוני – דמוקרטי, ומניח את עקרונות היסוד של שיטה זו, אותם הוא שואב מהמקורות.
אמונה
דמוקרטיה
צמיחה
מאמר

דרך סיפורה של אליס בספרו 'מבעד למראה' של לואיס קרול, בו סקרנותה מובילה אותה לחקור ולהכיר את העולם הזר הזה אשר מלהיב ומפחיד אותה בו זמנית, ובו היא נמצאת מאד לבדה, מפליא לתאר פלג דור חיים את חוויותיו של הילד במפגשו עם בית הספר ובהפיכתו ל"תלמיד". ה"תלמיד" מתמודד עם דרישות מסביבתו, עם הציפייה ממנו ללמוד ולהתפתח, ועם ניסיון מתמיד להפיג את בדידותו דרך מציאת בני אדם אחרים שיעניקו לו תחושה שהוא מובן ושייך. מעבר לכול, ה'תלמיד' מתמודד עם החיפוש אחר זהות אישית ואותנטית שתלווה אותו בדרך להתבגרותו. המאמר מתאר את חשיבותו של הקשר הבינאישי בין המורה לתלמיד בתהליך זה.
אנושיות
סקרנות
הקשבה
חינוך
צמיחה
קשר אישי
מאמר

הרב לייב מינצברג מתאר את השינוי שחל בדורנו ביחס לדרכי החינוך, ומתוך כך את הגישה הראויה למחנכים.
אפיון ישיר
הקשבה
חינוך
מורים ותלמידים
מאמר

המאמר דן בעיצוב דמותם של "המורה הטוב" "הלומד הטוב" ו"בית הספר הראוי" בחברה רוויית תקשורת הנתונה בתהליכים מורכבים של גלובליזציה. המאמר סוקר את ממדיה של המציאות התקשורתית ושל שטף המידע הדינאמי הגדל והולך, ומציע הבניה אחרת של דמות המורה ודמות התלמיד במציאות זו. המאמר פורסם לראשונה בכתב העת האקדמי "מעוף ומעשה" של המכללה האקדמית אחוה.
עתיד
שינויים
הוראה
צמיחה
מאמר

מאמר העוסק בשאלות מהותיות מעולמם של המורים - איך הופכים את בית הספר למקום המאפשר לצוות ולתלמידים לחלום ולהתפתח בו? איך יוצרים אקלים נכון בכיתה? ומה התכונה הנדרשת מהמורה כדי להיות מורה משמעותי?
קשר
מורים
מחלוקת
צמיחה
מאמר

שיר מקסים על עידוד מול דיכוי היצירתיות במסגרות החינוכיות.
יצירתיות
מאמר

המאמר מספר על המורה הירושלמי המיתולוגי לטבע אמוץ כהן, על הקשר המיוחד שהיה לתלמידיו עימו גם עשרות שנים לאחר לימודיהם ועל החינוך שהעניק להם לאהבת הארץ ולהכרות קרובה ואישית עימה. פורסם לראשונה במוסף 'הארץ' 22/4/88, כמה חודשים לפני פטירתו של אמוץ כהן והוא בן 91.
פליאה
סקרנות
טבע
מורים ותלמידים
טוען...
אין עוד תוצאות
לא מצאנו תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות
לא מצאנו עוד תוצאות לחיפוש שלכם,
מוזמנים להמשיך לטייל באתר אולי תמצאו הפתעות