ברוכים הבאים לאתר החדש של לב לדעת!
האתר בתקופת הרצה וחלק מהתכנים עדין נמצאים רק באתר הישן, מוזמנים לבקר גם שם
נשמר באזור האישי

מטלת ביצוע בנושא הכרת הארץ

  • נחמק'ה מורן
נחמק'ה מורן
לאחר סיום לימוד הנושא של צפון הארץ, התלמידים יתבקשו להכין עבודה מסכמת על אזור זה.

רקע:

לקראת סיום הנושא של צפון הארץ, התלמידים יתבקשו להכין עבודה מסכמת על אזור זה.

הנחיות לתלמידים:

אלו הן האפשרויות העומדות בפניכם לעבודה. עליכם לבחור אפשרות אחת:

  1. להכין מצגת ובה תשלבו תמונות והסברים על מקומות שבהם טיילתם עם משפחתכם. עליכם להראות לפחות שני מקומות ולהסביר עליהם. בהסברים עליכם לתאר מהו מקום זה, מה מיוחד בו, אם יש לו רקע היסטורי או אם הוא מוזכר בתנ”ך, אם כן באיזה סיפור.
  2. להכין טיול שבו ישולבו הדרכות והסברים על המקומות שבהם תבחרו “לבקר”. עליכם להגיש טקסט כתוב ובו יפורט מסלול הטיול (ביכולתכם להכין טיול בן יום אחד לשלושה ימים), ובו ישולבו לפחות שלושה הסברים על הנוף / הדרך / מקומות בהם תבקרו וכו’. אם זה טיול בן יותר מיום אחד, עליכם לציין היכן תישנו בלילה (בשטח? בצימר? בבית מלון? באכסניית נוער?).
  3. לבקש מאחראי הטיולים בבית הספר, את מסלול הטיול השנתי שאליו תצאו. עליכם לבחור שלושה מקומות שבהם תבקרו, ולכתוב עליהם הסבר. בזמן הטיול השנתי, תוכלו לקרוא הסברים אלה בפני תלמידי הכיתה (סעיף זה מתואם עם מחנכת הכיתה).

דגשים:

  • את ההסברים למקומות השנים תוכלו לאסוף במקורות מידע שונים: באינטרנט, בחוברות טיולים, אצל אנשים מומחים וכו’. בסוף כל הסבר, עליכם לציין מהו מקור המידע שבו מצאתם את התשובה.
  • בסוף העבודה עליכם לכתוב סיכום, ובו תכתבו איך הרגשתם במהלך הכנת העבודה (נהניתם? סבלתם? זה היה קל? קשה?) במי נעזרתם (הורים? דוד שהוא מדריך טיולים?) לחלק זה יש חשיבות רבה, השקיעו בו מחשבה ומאמץ.
  • לבסוף, כתבו רשימה של המקורות שבהם השתמשתם (אם אתם משתמשים באתר באינטרנט, כיתבו את שם האתר. מומלץ לכתוב זאת במהלך העבודה, כדי שלא תשכחו באלו אתרים השתמשתם).
  • את העבודה עליכם להגיש מודפסת, בגופן מרובע (כמו דויד, מרים, אריאל, נרקיסים וכד’) בגודל 12 – 14. הכותרות יכולות להיות בגופן שונה, על פי בחירתכם, והן יכולות להיות בצבע, אבל שמרו על אחידות והשתמשו באותו גופן, גודל וצבע לכל הכותרות.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של לב לדעת לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

אני מעוניין להירשם לאתר
אשמח לקבל פרסומים וניוזלטרים של לב לדעת

היו הראשונים להוסיף תגובה בנושא

ברוכים הבאים לאתר החדש של לב לדעת!