תיכון
יסודי
גני ילדים

סרטים > יסודי > בין אדם לבוראו

עול מצוות

עול מצוות

סיפור על בנה של חוזרת בשאלה שסביב בר המצווה שלו מחפש ושואל על דרכו בעולם היהדות.
בסרטון האמא משתפת בבחירה שלה לעזוב את עולם המצוות, ובמקביל רואים את בנה שמגלה עניין
ומשיכה לעולם המצוות. הסרט מעורר למחשבה על הקשר בין הורים לבנים והאם הבנים באמת יכולים לבחור את דרכם או שהם ממשיכים את דרך הוריהם. ומציג מפגש מעניין בין אפשרות החזרה בשאלה לחזרה בתשובה.
דעה אישית: סרטון נחמד, מתאים לבני נוער , במרכזו נמצא נער חילוני שמגלה רצון לקרבה לעולם הדתי. מתאים לנערים דתיים שיכולים להתרשם מהעובדה שנער חילוני שלכאורה יש לו את החופש ואת כל האפשרויות מעדיף לחפש ורואה בעולם הדתי את הדבר שחסר לו. (אור תורה תיעודי תשס"ו 13:50)

לצפיה

כוחה של תפילה

כוחה של תפילה

קטע מתוך הסרט אושפיזין על 'כוחה של תפילה'. בקטע אפשר לראות שתי תפילות אחת אל מול השניה בעלות אופי שונה אך מחוברות בשורשן.
לצפיה
לדף צפייה

שמע ישראל במשחק כדורגל

שמע ישראל במשחק כדורגל

השחקן איתי שכטר במשחק כדורגל של הפועל ת"א מול רד בול זלצבורג באוסטריה, מול קהל של 30000 אוסטרים שחלקם מעודדים את קבוצתם בקריאות אנטישמיות, לאחר שהכניס גול שהכריע את המשחק, מוציא מכיסו כיפה וקורא שמע ישראל. (1:57)
לצפיה

כח התפילה

כח התפילה

סרטון המנסה להמחיש את עליית התפילות והתנקזותם דרך שער השמים בירושלים (אש התורה, 2 דק׳)
לצפיה

חדש באתר

סרטונים ליום השואה
מגוון סרטונים המתאימים להקרנה ולדיון לקראת יום השואה

מהבלוג שלנו

מחשבות על משמעותם החינוכית של הטקסים בבית הספר
תקופה זו של השנה רוויה בטקסים שונים. כמו בתחומים רבים אחרים, עומד מתח בריא בין הצורך להעמיד תוצר איכותי וטוב לבין קיום תהליך חינוכי מקיף ומעמיק עם התלמידים. היערכות ומודעות מוקדמת יש בכוחם לצמצם את הפער בין שתי מטרות חשובות אלה. חשיבה על משמעותו של הטקס וההזדמנויות החינוכיות הגלומות בו.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים