תיכון
יסודי
גני ילדים

סרטים > תיכון > צדק חברתי

לצאת מהקווים

מתוך פרוייקט סרטי שמיטה. מוטי מהשוק האפור מגיע לגבות חוב, אך לא תמיד מדובר במשימה כל כך פשוטה.
לצפיה

המיעוט הערבי

המיעוט הערבי

קטע מהתוכנית ׳מה אתם הייתם עושים׳ המתמקד ביחס מפלה לאדם ערבי. (קשת, 2:33)
לצפיה

פוקח עורים

פוקח עורים

סרטון קצר המתאר את תחושותיו וחוויותיו של אדם עיוור בתפילה ובברכת "פוקח עורים" שבתפילת השחר. הסרטון הופק לרגל שבת הנגישות, המתקיימת מידי שנה בשבוע בו חל יום הנגישות הבינלאומי (ארגון רבני צוהר, תיעודי, 0:58).
לצפיה

שומע תפילה

שומע תפילה

סרטון קצר על תפילת החרש, תפילה שהבורא שומע אותה גם בדממה. הסרטון הופק לרגל שבת הנגישות, המתקיימת מידי שנה בשבוע בו חל יום הנגישות הבינלאומי ('צוהר' בשיתוף המכון לקידום החרש, תיעודי, 1:05 דקות).
לצפיה

הבנק הישראלי לעניים

הבנק הישראלי לעניים

בנק שהקים מוחמד יונוס בבנגלדש, ומעניק הלוואות קטנות לעניים, זכה לאחרונה בפרס נובל. מסתבר שהמודל הזה פועל בהצלחה גם בישראל בקרב נשים בדואיות, ועוזר להוציא אותן ממעגל העוני ('חדשות 2', תיעודי, 3:39 דקות).
לצפיה

עלובי החיים

עלובי החיים

מה אתם הייתם עושים?
ניסוי חברתי בו הציבו ילדה שחקנית לבדה במרחב ציבורי, ובחנו את תגובת עוברי האורח ביחס למראה שלה (Unicef, תיעודי, 3:06 דקות).
לצפיה

בין דם לדם

בין דם לדם

סיפורו של אברה מנגיסטו, המוחזק בעזה, מספק נקודת מבט נוקבת על השוויון והצדק החברתי בישראל (מבט, תיעודי, 2:57).
לצפיה

בזעת אפיך תאכל

בזעת אפיך תאכל

סיפורה של תהל הודיה ינאי, נערה חולת צליאק המעוניינת להוביל לשינוי בשכר השירות הלאומי, תוך העלאת מודעות לחולי צליאק ולצורכיהם (אולפנת גילה, תיעודי, 12:22 דקות).
לצפיה

התחלה חדשה

התחלה חדשה

במשך שש שנים מחכה משפחתה של טורו, בימאית הסרט, לאחותה הבכורה שנותרה באתיופיה. זהו סיפור של מאבק של עולי אתיופיה בבירוקרטיה שאיננה מסבירה פנים לעולה החדש. (כפר הנוער לבנות 'איילת השחר', יהונתן,דוקומנטרי, 15 דקות).

לצפיה
לדף צפייה

שומע תפילה

שומע תפילה

קטע עוצמתי ללא מילים, על העוול בנוגע להנגשת הסביבה לנכים. בחור על כיסא גלגלים שמנסה ללא הצלחה להגיע לבית הכנסת. (ישיבה תיכונית פתח תקווה, 2008. 1 דקה).

לצפיה
לדף צפייה

מלחמה שחורה

מלחמה שחורה

הסרט מספר את סיפורה של להקת נוער אתיופי מקריית גת בשם K.G.C. באמצעות סיפורה של הלהקה נחשפים קשיי הקליטה של הנוער האתיופי בארץ, ולביטוי ולמחאה היצירתיים שלו באמצעות המוזיקה. (קריית חינוך גרוס, קריית גת. התש"ע. תיעודי, 14:11 דקות.)

לצפיה
לדף צפייה

חדש באתר

מזכירים גשמים
שיעורים והצעות למידה על הזכרת ובקשת גשמים

מהבלוג שלנו

פרשנות פנימית לווידוי
הצעה לפרשנות פנימית לתחנון ולווידוי שבמרכז תפילת יום הכיפורים.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן