תיכון
יסודי
גני ילדים

סרטים > תיכון > מורים ותלמידים

הנובליסטים

הנובליסטים

חתני פרס נובל מדברים על חינוך: על עידוד סקרנות, על חשיבותן של שאלות ועל כבוד לילד. (5:55)
לצפיה

פואמה פדגוגית

פואמה פדגוגית

סיפורו של בית הספר היסודי "תל חי" בכפר שלם, שחולל שינוי מהפכני באווירה בבית הספר ובהישגים הלימודיים דרך הטמעת "שפת הקשב" בבית הספר וטכניקות של הרפיה, הקשבה ותנועה.
לצפיה

הקשיבו למנצח

הקשיבו למנצח

למנצח בינג'מין זאנדר יש כמה תובנות מעניינות, אותן הוא חולק בקטע קצר מתוך ההרצאה שלו בTED
(3׳ דק)

לצפיה

אנימה אמין

אנימה אמין

על המתח שבין מורה לתלמיד, בין מעוף לקיבעון... ומכל תלמידי השכלתי. (סרט גמר 2014, נעם ציון ירושלים, עלילתי, 9:30 דקות)
לצפיה

תגידי לאומן

במהלך שיעור נועה, תלמידה בכיתה י', מפריעה כמה פעמים. המורה נוזפת בה ופוגעת בה מאד. נעה מסרבת לחזור לכיתה. מדרש מודרני על סיפורם של רבי אלעזר והמכוער. על עלבון וסליחה ועל משמעות המשפט "לעולם יהא אדם רך כקנה ואל יהיה קשה כארז" (אתר מעלה ילדים, עלילתי 5:03)
לצפיה

הציפור שעפה לאחור

הציפור שעפה לאחור

מה שנראה פשוט בעיני רובנו - קריאה, כתיבה ולמידה שגרתית - בעבור חן מילר, היה מאבק מייגע ומתמשך של שנים. בכתבה אנו נחשפים לסיפורה של מי שהפכה מילדה דחויה חברתית ומתקשה בלימודים, למרצה מבוקשת ואשת חינוך מצליחה ('יומן', תיעודי, 8:55 דקות).

לצפיה

בחזית הכיתה

בחזית הכיתה

בראד כהן לוקה בתסמונת טורט. הוא חווה השפלה וניכור חברתי, עד שהמנהל מחליט להביא את בית הספר ואת בראד לעימות ולאי נעימות, שסופה הבנה וכבוד (עלילתי, 5:19 דקות).

לצפיה

חינוך בפינלנד

חינוך בפינלנד

על אמון, אחריות, ומספר דברים נוספים שניתן ללמוד מהחינוך בפינלנד..
מיועד בעיקר למורים (ערוץ 10, דוקומנטרי, 40:47 דקות).
לצפיה

הלוואי שהמורה שלי ידעה

הלוואי שהמורה שלי ידעה

קייל שוורץ, מורה בבית הספר יסודי בדנבר, חשפה כמה מהרגעים היותר כואבים ונוגעים מצד התלמידים שלה. היא שאלה את תלמידיה, מה הם היו רוצים שהמורה שלהם ידע עליהם? תשובותיהם מרגשות וכואבות (1:55).
לצפיה

שאלת עמר

שאלת עמ"ר

בסרטון הדרכה זה נלמד מהי שאלת עמ"ר, וכיצד יש לענות אליה (תיעודי, 5:20 דק').
לצפיה

וזר לא יבין זאת

סיפורו של שטח ההפקר בין ההצלחה לכישלון ובין האמונה לאבדון - בשוליים הלא רשמיים של בית המדרש (מעלה, 24 דק').
לצפיה

המשפטים שכל מורה רוצה לשמוע

המשפטים שכל מורה רוצה לשמוע

תלמידים מפרגנים למורה מעולה ומסבירים מה מאפשר להם להצליח, איך נראית הוראה איכותית וכיצד הופכים את הלמידה לחוויה. מומלץ לכל מורה שרוצה להוביל את התלמידים להצלחה ולהשפיע עליהם. (1:50 דקות)

לצפיה

מורה ללא ידיים - מעורר השראה בתלמידיו

מורה ללא ידיים - מעורר השראה בתלמידיו

מא פו-שינג, מלמד כיתה א' בבית ספר באזור ההררי יו-שו בטיבט. יש לו רק תעודת בגרות אבל זה לא היה המכשול העיקרי שהיה עליו להתגבר כדי להפוך להיות מחנך. (תיעודי, 1:40 דקות)

לצפיה
לדף צפייה

פעלים למתחילים

סרט תיעודי יוצא דופן על בית ספר מיוחד בעיירה אובניה בצרפת. בבית הספר ישנה כיתה אחת בלבד, וטווח הגילים של התלמידים הלומדים בה הוא 4-12. הסרט מתמקד בז'ורז' לופז, מורה מדהים שבדרכו השקטה מתאים את עצמו לצרכי הילדים השונים, תוך שהוא מבצע ומתרגל הכתבות, לימוד בישול, חשבון ופעלים למתחילים. (תיעודי, 100 דקות).

לצפיה

כוכבים על פני האדמה

כוכבים על פני האדמה

סיפורו של ילד דיסלקט שסביבתו לא הבינה אותו ואת עולמו המיוחד, עד שפגש במורה שהצליח למצוא מסילות ללבבו. (2:42:24)
לצפיה

בחזית הכיתה

בחזית הכיתה

סרט מרגש, המספר את סיפורו של אדם המתמודד עם תסמונת טורט וחלומו הוא להיות מורה. הסרט מתאר את הדרך שהוא עושה עד להגשמת חלום זה ואת המורה הרגיש והמיוחד שהוא הופך להיות. מבוסס על סיפור אמיתי (01:33:18)

לצפיה
לדף צפייה

המורה העיוור

המורה העיוור

לירן פרנק, מורה לאנגלית בבית הספר ביאליק בחולון, הוא עיוור. בסרטון הוא מתאר את הבחירה בהוראה ואת דרכי ההתמודדות היצירתיות שלו עם המוגבלות. דמות מעוררת השראה! בדבריו שם לירן דגש על האישיות של המורה ועל הוראה חווייתית. (תיעודי, 3:56)

לצפיה

רחוק ממך

רחוק ממך

תלמיד ישיבה מתייעץ עם רבו על התלבטויותיו לגבי מערכת היחסים עם חברתו. תוך כדי השיחה נזכר הרב בהתלבטויות שונות מחייו בתחום זה. (נוה שמואל תשע"ב עלילתי 15 דקות)

לצפיה
לדף צפייה

המורה אירנה

המורה אירנה

על מורה אחת שנותנת תקווה, בתוך הייאוש של החיים הלא פשוטים בשכונת הקטמונים. (תיעודי, 51:30 דקות)

לצפיה

המורי

המורי

הסרט יוצא בעקבות מסע חייו של המלמד מורי שלום הילל, עולה מתימן שלמרות קשיי העלייה והמשבר התרבותי, נשאר נאמן ודבק להמשיך את מסורת תימן בכלל ואת מסורת המורי בפרט. מה היה תפקיד המורי אז והאם יש לו תוקף גם היום?(תורת החיים, תיעודי, 12:14 דקות)

לצפיה

תיכון ההזדמנות האחרונה

תיכון ההזדמנות האחרונה

מדובר בסרט מסע אותנטי על צוות הוראה בתיכון "ברנקו וייס רמלה" , שלא מוותר למתבגרים גם אחרי שהם כבר כמעט ויתרו על עצמם. סרט שמשקף את המושג "חינוך" במובן הטהור והמזוכך ביותר. (קשת, תיעודי, 50 דקות)

לצפיה

קן רובינסון- יצירתיות וחינוך

קן רובינסון- יצירתיות וחינוך

סר קן רובינסון בהרצאה מצויירת על החשיבות של שינוי הפרדיגמה בחינוך והתאמתה למאה ה21, על יצירתיות וחינוך ועל חשיבותה של למידה שיתופית
לצפיה

חדש באתר

השתלמויות בבתי ספר
אנו מציעים לבתי ספר השתלמויות שנתיות ומפגשים חד פעמיים לאורך השנה ובחופשת הקיץ וכן ליווי פדגוגי מתמשך. רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

מהבלוג שלנו

פרשנות פנימית לווידוי
הצעה לפרשנות פנימית לתחנון ולווידוי שבמרכז תפילת יום הכיפורים.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן