תיכון
יסודי
גני ילדים

חומרי הוראה > יסודי > אירועים

ברוך שעשני- חלק א'

נילי ארבל

שיעור לאמהות ובנות על משמעות גיל 12 ובת-מצווה.
קרא עוד
ייצוא לוורד

ברוך שעשני- חלק ב

נילי ארבל

שיעור לאמהות ובנות על משמעות גיל 12 ובת-מצווה.
קרא עוד
ייצוא לוורד

הכל הולך אחר ההתחלה

רינת שיק

השיעור יעסוק בנקודת הראשית כנקודת ציון משמעותית בכל תהליך. ההתחלה היא כח גנוז עצום של רצון ושאיפה, היא בעלת פן חגיגי שאין דומה לו בהמשך. התורה מזמינה אותנו לקדש התחלות: ר"ח, ר"ה, בכורות במשפחה, פטר רחם, ביכורים ועוד. בשיעור נתבונן בנקודת ההתחלה שלנו כתלמידים בשנת הלימודים במישור האישי ובמישור הכללי -כיתתי.
שיעור כפול, לימים הראשונים בכיתה.
קרא עוד
ייצוא לוורד

חגיגה עם משמעות

נילי ארבל

לימוד על משמעות בת המצווה בשילוב פעילות הכוונה למציאת תוכן אישי לארוע.
קרא עוד
ייצוא לוורד

מסיבת סידור

אלעד גלבר

דפי עבודה ומקורות למסיבת סידור. נותנים רקע על הסידור ועוסקים במשמעות התפילה.
לפתיחה

מצליחים בגדול

מפתח הלב מתוך אמונה

התלמידים יעריכו את עצמם במיומנויות חברתיות ובמיומנויות לימודיות, יפיקו לקחים וינסו למקד את נקודות החוזק שלהם ואת הנקודות הטעונות חיזוק. התלמידים יראו בתעודה מודל להערכה, להתקדמות אישית, ולשיפור ההישגים החברתיים וההישגים הלימודיים, גם בראייה אישית וגם בראייה כיתתית.
קרא עוד
ייצוא לוורד

על התפילה

קרן וכסלר

מערך שיעור לקראת קבלת סידור והכנה לקראת התפילה- לימוד השיר בת הדייג. המערך מורכב משיעור אחד מרכזי, עם הצעה לשיעור מקדים ושיעור מסכם.
קרא עוד
ייצוא לוורד

שיעור לקראת חלוקת התעודות

רוני אלדד- צוות לב לדעת

מעמד חלוקת התעודות הוא מעמד דרוך ועמוס עבור כל אחד. בשיעור הקרוב נבקש להצביע על דרכים שונות להעריך את עצמנו, ועל האור המיוחד שיש לכל אחד ואחת מאיתנו, שלעיתים לא בא לידי ביטוי בין שורות התעודה הרשמית של בית הספר.
קרא עוד
ייצוא לוורד

תעודת אחריות

מפתח הלב מתוך אמונה

התלמידים ילמדו כי מידת האחריות נמדדת באופן שבו התפקיד מתבצע. ככל שנהיה יסודיים ורציניים יותר, מידת האחריות שבנו תגבר. התלמידים יגלו הערכה כלפי תלמידים המצטיינים בהתנהגותם ובהרגלי הלמידה שלהם.
קרא עוד
ייצוא לוורד

תפילת הדרך

רינת שיק

תחילת שנת הלימודים מהווה נק' ציון חשובה של השנה כולה בחינת "הכל הולך אחר ההתחלה". בשיעור ננסה לכוון את התחלת השנה כיציאה למסע ואת השאיפות והרצונות של התלמידים לתפילה- "וכשאתה יוצא לדרך – המלך בקונך וצא". בעזרת תפילת הדרך המוכרת לנו מכל יציאה שגרתית, נדייק את מה שאנו מתפללים בשנה הבאה עלינו לטובה.
קרא עוד
ייצוא לוורד

חדש באתר

יום השואה
מערכי שיעור לקראת יום השואה לבית הספר היסודי

מהבלוג שלנו

מחשבות על משמעותם החינוכית של הטקסים בבית הספר
תקופה זו של השנה רוויה בטקסים שונים. כמו בתחומים רבים אחרים, עומד מתח בריא בין הצורך להעמיד תוצר איכותי וטוב לבין קיום תהליך חינוכי מקיף ומעמיק עם התלמידים. היערכות ומודעות מוקדמת יש בכוחם לצמצם את הפער בין שתי מטרות חשובות אלה. חשיבה על משמעותו של הטקס וההזדמנויות החינוכיות הגלומות בו.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים