תיכון
יסודי
גני ילדים
מאמרים > למידה יצירתית

למידה יצירתית

למה הילד שלי לא מאושר?

משהו לא עובד בשיטת החינוך הנוכחית. הגיעה העת לשנות את הכיוון! מלמידה אינדיווידואלית ללמידה תוך כדי שיתוף פעולה סרטון קצר מטעם מדור חינוך באתר "תנועת הערבות" (2:30 דקות)
קרא עוד

על השיטה להערכת יצירתיות בכיתה

רמה קלויר

מעשה הלמידה-ההוראה צריך להתנהל באופן המעודד תלמידים להתנסות בחשיבה יצירתית כחלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה שלהם וכחלק מתכנית הלימודים. המאמר מציג שיטת הערכה מדוייקת לנושא היצירתיות. המאמר באדיבות כתב העת "לקסי-קיי" מבית מכללת קיי
קרא עוד

הצלחה, כישלון והכח לשמור על יצירתיות

אליזבת גילברט

הרצאה מצולמת מאת אליזבת גילברט, על מה שנתן לה כח להמשיך בכתיבה על אף כל הכשלונות, ודרך כך לקח לכולנו. (ניתן להוסיף כתוביות בעברית. 7:00 דקות)
קרא עוד

שילוב משחק בלמידה

תמי יהושע ופרופ' יחיאל פריש

המאמר עוסק במשמעותו וערכו של המשחק בתהליך הלמידה, כולל דוגמאות מעשיות, וכן בשאלה - האם הנאה סותרת למידה, או שמא ההפך הוא הנכון?
קרא עוד

כשיש תשובה נכונה...

קליפ קצר - תרגיל מדהים ביצירתיות שנעשה עם תלמידי כיתה ג', מאת ד"ר אלעד שגב. (1:50 דקות)
קרא עוד

על חצר הגרוטאות

מלכה האס

אף אחד לא חושב שמישהו המציא דבר כה טבעי כמו חצר גרוטאות בגן ילדים, או שמישהו הקדיש שנות חשיבה, ניסוי וטעייה, כדי להחליט איפה למקם בגן הילדים את עמדת הציור. אבל יש אישה כזו, קיבוצניקית בת 94, שהקדישה את חייה לילדים ולגנים, והפכה למומחית עולמית. כתבת חדשות מצולמת על מלכה האס. (10:00 דקות)
קרא עוד

גאון היצירה החמקמק שלך

אליזבת גילברט

הרצאה מצולמת של אליזבת גילברט , שמציעה את הרעיון הרדיקלי, שאין זה נדיר להיות "גאון", כי לכולנו יש "גאונות" . מצחיק , אישי ומרגש באופן מפתיע . ניתן ללחוץ על האפשרות של הוספת כתוביות בעבריתץ (19:00 דקות)
קרא עוד

חדש באתר

השתלמויות מקוונות
רשימת המתנה להשתלמויות המתקיימות במועד אביב - קיץ.

מהבלוג שלנו

אחדות ההפכים – דברים לזכרו של הרב דוד פוקס.
ביום חמישי שעבר (כ"א כסלו) נתבקש הרב דוד פוקס לבית עולמו. בדברים הבאים אין שום יומרה לסכם את מסכת חייו הענפה ואף לא להאיר את גודל אישיותו, אנסה להציג נקודה אחת מאד ייחודית שפגשתי באישיותו. אבקש לקרוא לה 'אחדות ההפכים'.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים