תיכון
יסודי
גני ילדים
מאמרים > עבודת צוות > פיתוח עבודת צוות

פיתוח עבודת צוות

רועי צור

המאמר נותן "כלי מדידה" להערכת צוות מוצלח- מהם הפרמטרים שחשוב לבדוק?

פיתוח עבודת צוות

רועי צור


עבודת צוות מוצלחת היא כמו תבשיל טעים. מרכיבים שונים שעורבבו יחד הפכו למשהו שהוא גדול מסכום חלקיו. אז האם יש מתכון מנצח או מרשם, שאם נעקוב אחריו באדיקות נוכל להבטיח הצלחה? לא בטוח. אבל יחד עם זאת, אילו היה לנו מכשיר מדידה דמיוני שמנטר צוות מוצלח, הוא היה לבטח מעיד על הימצאות רמות גבוהות של הגורמים הבאים:

אינטימיות – עד כמה אנשי הצוות מכירים באמת אחד את השני ועד כמה התקשורת אמפטית, מכבדת, אוהבת ותומכת גם במסגרת קונפליקטים. על הרצף שבין אינטימיות לזרות, היכן נמצא הצוות שלך?
אוטונומיה – עד כמה אנשי הצוות מרגישים שיש להם מרחב משלהם ליצור, לנסות ולטעות, לשלב את תרבות הארגון עם הסגנון האישי שלהם? על הרצף שבין אוטונומיה לשליטה וקונפורמיות, היכן נמצא הצוות שלך?
משחקיות – עד כמה אנשי הצוות מרגישים שיש להם מקום לחוסר פורמליות, לתנועה בין חזון למציאות, בין קלילות לכבדות, בין יצירתיות לשבלוניות? על הרצף שבין משחקיות לרצינות ונוקשות, היכן נמצא הצוות שלך?
שיתוף פעולה – עד כמה אנשי הצוות רוצים להתבלט באופן אישי אבל לא שוכחים את המטרה המשותפת ואת הגדרות התפקיד? האם ניתן להבחין בפרגון או שהתחרותיות הופכת לאינדיווידואליסטיות ויריבות בינאישית? על הרצף שבין שיתוף פעולה ליריבות (גלויה או סמויה), היכן נמצא הצוות שלך?
משמעות – עד כמה אנשי הצוות פועלים למען מטרה גבוהה יותר מתלוש המשכורת? האם יש המצאות של תשוקה בעשייה? על הרצף שבין משמעות משותפת וערכיות גבוהה לבין עבודה למען הפרנסה, היכן נמצא הצוות שלך?
סקרנות – עד כמה אנשי הצוות רוצים להיות טובים יותר במה שהם עושים? האם אנשים פתוחים ללמידה או נצמדים למוכר ולידוע? על הרצף שבין סקרנות לעייפות וסגירות, היכן נמצא הצוות שלך?
צניעות – עד כמה אנשי הצוות בטוחים שהם יודעים את התשובה לכל דבר? עד כמה כל ויכוח לגופו של עניין הופך לויכוח לגופו של אדם? האם יש יהירות ובטחון עצמי מופרז? על הרצף שבין צניעות ליהירות, היכן נמצא הצוות שלך?
כנות – עד כמה אנשי הצוות מדברים באופן פתוח ולא חושש על מה שמתרחש? עד כמה הפוליטיקה הארגונית מחלחלת לכל מקום? על הרצף שבין כנות לצביעות, היכן נמצא הצוות שלך?

 

המאמר לקוח מתוך האתר של רועי צור - יועץ ארגוני ומטפל אישי

הדפסה

חדש באתר

מספרים בפיוט- חוני המעגל
סיפורו של חוני המעגל משולב עם בקשת הגשם, הקלטה ייחודית והצעות למערכים

מהבלוג שלנו

פרשנות פנימית לווידוי
הצעה לפרשנות פנימית לתחנון ולווידוי שבמרכז תפילת יום הכיפורים.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן