תיכון
יסודי
גני ילדים
חלופות בהערכה > עבודות יצירתיות > מטלת ביצוע בנושא הכרת הארץ

מטלת ביצוע בנושא הכרת הארץ

נחמק'ה מורן

לאחר סיום לימוד הנושא של צפון הארץ, התלמידים יתבקשו להכין עבודה מסכמת על אזור זה.

רקע:

לקראת סיום הנושא של צפון הארץ, התלמידים יתבקשו להכין עבודה מסכמת על אזור זה.

הנחיות לתלמידים:

אלה הן האפשרויות העומדות בפניכם לעבודה, עליכם לבחור אפשרות אחת.

  1. להכין מצגת ובה תשלבו תמונות והסברים על מקומות שבהם טיילתם עם משפחתכם. עליכם להראות לפחות שני מקומות ולהסביר עליהם. בהסברים עליכם לתאר מהו מקום זה, מה מיוחד בו, אם יש לו רקע היסטורי או אם הוא מוזכר בתנ"ך, אם כן באיזה סיפור.
  2. להכין טיול שבו ישולבו הדרכות והסברים על המקומות שבהם תבחרו "לבקר". עליכם להגיש טקסט כתוב ובו יפורט מסלול הטיול (ביכולתכם להכין טיול בן יום אחד לשלושה ימים), ובו ישולבו לפחות שלושה הסברים על הנוף / הדרך / מקומות בהם תבקרו וכו'. אם זה טיול בן יותר מיום אחד, עליכם לציין היכן תישנו בלילה (בשטח? בצימר? בבית מלון? באכסניית נוער?)
  3. לבקש מהמורה חגית, אחראית הטיולים בבית הספר, את מסלול הטיול השנתי שאליו תצאו אי"ה בתחילת ניסן. עליכם לבחור שלושה מקומות שבהם תבקרו, ולכתוב עליהם הסבר. בזמן הטיול השנתי, תוכלו לקרוא הסברים אלה בפני תלמידי הכיתה (סעיף זה מתואם עם מחנכת הכיתה).

אם יש למישהו הצעה נוספת לעבודה, אפשר לפנות אליי.

את ההסברים למקומות השנים תוכלו לאסוף במקורות מידע שונים: באינטרנט, בחוברות טיולים, אצל אנשים מומחים וכו'. בסוף כל הסבר, עליכם לציין מהו מקור המידע שבו מצאתם את התשובה.

בסוף העבודה עליכם לכתוב סיכום, ובו תכתבו איך הרגשתם במהלך הכנת העבודה (נהניתם? סבלתם? זה היה קל? קשה?) במי נעזרתם (הורים? דוד שהוא מדריך טיולים?) לחלק זה יש חשיבות רבה, השקיעו בו מחשבה ומאמץ.

לבסוף, כיתבו רשימה של המקורות שבהם השתמשתם (אם אתם משתמשים באתר באינטרנט, כיתבו את שם האתר. מומלץ לכתוב זאת במהלך העבודה, כדי שלא תשכחו באלו אתרים השתמשתם).

את העבודה עליכם להגיש מודפסת, בגופן מרובע (כמו דויד, מרים, אריאל, נרקיסים וכד') בגודל 12 – 14.

הכותרות יכולות להיות בגופן שונה, על פי בחירתכם, והן יכולות להיות בצבע, אבל שמרו על אחידות והשתמשו באותו גופן, גודל וצבע לכל הכותרות.

הדפסה

חדש באתר

השתלמויות מקוונות
הרישום להשתלמויות הקיץ נסגר. ניתן להשאיר פרטים ברשימת ההמתנה, ואנו נודיע לכם כשתפתח ההרשמה למחזור ההשתלמויות הבא.

מהבלוג שלנו

תבואה משוגעת- מחשבות פדגוגיות
התערוכה 'תבואה משוגעת' היא תערוכה שמבקשת ליצור מרחב חדש של למידה. התערוכה מזמינה את המתבוננים בה למסע לימודי וחוויה של התפעמות וצלילה פנימה תוך חוויה של עושר ומרחב. כמה מחשבות אודות המסע, אל התערוכה ובעקבותיה:
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים