תיכון
יסודי
גני ילדים
חלופות בהערכה > עבודות יצירתיות > מאיפה צומח מנהיג?

מאיפה צומח מנהיג?

נדיבה שפירא

הצעה לקיום מטלת ביצוע בעקבות ספר שמואל א, פרק ט"ז. ביחידה זו נלמד כי התפתחות אישית תלויה בבחירה, למרות הסביבה בה האדם נמצא. נתבונן על חייו של דוד המלך בנערותו וכיצד צמח על אף הקשיים.

שלב א':

קריאת הפרק במליאה, ושאלת שאלות המתעוררות לאור הקריאה.

 

שלב ב' - עבודת צוות ושיח דיאלוגי:

חלוקת הכיתה לקבוצות. בכל קבוצה ארבעה תלמידים. כל קבוצה תצטרך לחקור את אישיותו של דוד עד גיל 28, בו נמשח למלך. המורה תיתן חלק מהמקורות ואת חלקם יצטרכו לחפש לבד בעזרת הנחיית המורה.

נטילת אחריות על תהליך הלימוד - כל אחד מחברי הקבוצה יצטרך להגדיר במדויק את תפקידו; במהלך חיפוש  המקורות, הלמידה המשותפת, מתן התשובות, הבנת אישיותו של דוד בנעוריו ובמטלת הביצוע.

 

שלב ג' - הפקת תוצרים מגוונים:

לאחר הלימוד, כל קבוצה תצטרך להפיק שני תוצרים. הראשון- עמדת החברה כלפי דוד. השני- עמדתו של דוד.

בעמדת החברה יכלו התלמידים לבחור כל אישיות הקשורה בסיפור. (חבריו, אחיו, אנשי עירו, היושבים בשער, אביו- שי, אמו- ניצבת) חשוב לשים לב  לדיוק בסיפור.

בעמדת דוד יצטרכו התלמידים לכלל את מגוון רגשותיו ומעשיו.

אחד התוצרים יהיה יצירתי והשני כתוב. יצרתי- דגם, מצגת וסרט. כתוב- קטע מיומן, תכתובת בקבוצת וואטסאפ, תקציר דיונים בשער, מכתב. (בעיניי הכנסת טכנולוגיות של היום לתוצר, לדוגמא: קבוצת וואטסאפ של הכיתה של דוד יכולה להעביר את המסר של היחידה ובנוסף לתת לתלמידים התבוננות על עצמם איך הם מתנהלים עם הכלי).

 

סיום:

הגשה, תצוגה לפני כל הכיתה, סיכום אישי כתוב של כל תלמיד מה למד ומה הוא לוקח לחייו האישים. 

הדפסה

חדש באתר

מסעות למידה
מתכוננים לשנה הבאה? הצטרפו למסעות למידה. ההרשמה להשתלמות הקרובה נסגרה. מוזמנים להירשם ברשימת המתנה וניצור אתכם קשר בפתיחת ההשתלמות הבאה.

מהבלוג שלנו

תבואה משוגעת- מחשבות פדגוגיות
התערוכה 'תבואה משוגעת' היא תערוכה שמבקשת ליצור מרחב חדש של למידה. התערוכה מזמינה את המתבוננים בה למסע לימודי וחוויה של התפעמות וצלילה פנימה תוך חוויה של עושר ומרחב. כמה מחשבות אודות המסע, אל התערוכה ובעקבותיה:
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים