תיכון
יסודי
גני ילדים
חלופות בהערכה > דוגמאות לשיקופים > שיקוף פרק - נאמנות ויושר

שיקוף פרק - נאמנות ויושר

 

מטלת שיקוף פרק - "נאמנות ויושר"

במטלה זו ננסה להסתכל ולבחון במבט כולל לאחור את המקורות שלמדנו והסדנאות שעברנו. מטרת השיקוף היא להעמיק ולהפנים בצורה משמעותית את התכנים ולהביא אותם לתוך חיינו ממש.
עסקנו בהיבטים שונים של המידה "נאמנות ויושר" במסגרת יחידת מידות .

שאלות:
1. בחרי שניים מהמקורות שלמדנו שיש ביניהם קשר בעינייך. הסבירי את המקורות ואת הקשר ביניהם (האם יש דמיון, ניגוד, שוני וכו').

2. בחרי שניים מהמקורות שהיו משמעותיים בשבילך. האם הם היו משמעותיים בשבילך ? כיצד הם השפיעו עליך ? האםהשתנה אצלך משהו בעקבות לימוד המקורות הללו ?

3.הפעלה: בחרי אחת מההפעלות שעשינו ( תחפושות, דיון על דמויות ש"התחפשו" לדמויות אחרות, השיר "ציפור", שאלון יחסי אימון באולפנה ודיון על העתקה במבחנים, דילמות: האם יש מקרים בהם מותר לשקר?) שהתחברת אליה. תארי את ההפעלה, מה הרגשת במהלכה ? מה גרם לך להתחבר ? האם ההפעלה השפיעה עלייך מעבר ללימוד עצמו?

4. מקור שלא נלמד: קראי את מאמרו של הרב מלמד "אמת בחיים המעשיים", ועני על שאלות ההנחיה הכתובות בדף. כיצד מתקשר מקור זה לאחד המקורות שלמדת?

5. באופן כללי אילו דברים טובים בעיניך ב-"תורת חיים" ? במה צריך להמשיך ? מה צריך לשנות, לשפר ? התייחסי לתכנים, להפעלות, לקבוצה, וכו'.

מחוון הערכת מטלת שיקוף פרק:
- יש תגובות לכל השאלות. (10%)
- ניכרת התייחסות של שיקול דעת וכובד ראש בעיבוד מקיף, כוללני וממצה (60%).
- ניכרים מרכיבים של מקוריות ויצירתיות (15%).
- הגשה בצורה נאה ומסודרת. (10%)
- הגשה בזמן - לפני היציאה לחופשת פסח תשע"א (5%)

רמה גבוהה – 81 - 100
רמה בינונית – 61 - 80
רמה התחלתית – 40 - 60
בהצלחה ובהנאה!

הדפסה

חדש באתר

אסוף את המעשים
שיעורים לקראת סוף השנה

מהבלוג שלנו

תבואה משוגעת- מחשבות פדגוגיות
התערוכה 'תבואה משוגעת' היא תערוכה שמבקשת ליצור מרחב חדש של למידה. התערוכה מזמינה את המתבוננים בה למסע לימודי וחוויה של התפעמות וצלילה פנימה תוך חוויה של עושר ומרחב. כמה מחשבות אודות המסע, אל התערוכה ובעקבותיה:
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים