תיכון
יסודי
גני ילדים
חדר מורים > מדרשיר

מדרשיר

ניסן

צוות לב לדעת

חודש ניסן הוא חודש של לידתו של עם ישראל, וזכרון הגאולה שחווינו בחודש זה. הרב קוק במשפט לחודש ניסן כתב כי "יציאת מצרים תישאר לעד האביב של העולם כולו" בסדנא זו, נתחקה אחר משמעותו של האביב לאדם ולעולם ואחר אפשרות ההתחדשות והצמיחה בחיינו.
קרא עוד

ניסן בגירסת הדפסה

צוות לב לדעת

מדרשיר ניסן בשחור לבן המתאים להדפסה
קרא עוד

אדר

אחד ממנהגי חג הפורים, האהובים במיוחד על הילדים, הוא מנהג ההתחפשות. יום התחפושות בבית הספר הוא חגיגה קרנבלית אמיתית. כמה טעמים ניתנו למנהג ההתחפשות וביניהם סיפור מגילת אסתר כסיפור של כיסויֹ והסתרה כאשר מאחורי ההסתרה מתגלה ההשגחה האלוקית המנהלת את מהלך העניינים אל עבר הישועה וההצלה. בסדנה זו נעסוק במהותן של המסכות בכלל, ובמסכות שאנו לובשים כמורים בפרט.
קרא עוד

אדר בגירסת הדפסה

סדנת מדרשיר- אדר בשחור לבן המתאים להדפסה.
קרא עוד

שבט

צוות לב לדעת

חודש שבט הוא חודש בו העצים, שעמדו עד כה בשלכת, מתעוררים מתרדמת החורף בה היו שרויים והצמיחה המחודשת ניכרת בהם. על פי חכמינו, בחודש שבט עולה השרף באילנות ומתחילה החנטה בפירות. השרף הוא לשד החיים של העץ, שבתקופה זו מתגלה מבין חרכי הגזעים. חגיגת הצמיחה אינה כשהעץ עומד בתפארתו, מלא עלים ירוקים ופרחים או פירות, אלא דווקא ברמז הראשוני ביותר לצמיחה. מבט זה על כוחות החיים הסמויים מן העין ניתן לאמץ גם במרחב שלנו, המרחב שבין מורה לתלמיד ולהתאמן באמון בצמיחה, הרוחשת תמיד מתחת לפני השטח. בעקבות השיר "קולות העשב והאדמה" שכתב אהוד מנור.
קרא עוד

שבט בגירסת הדפסה

צוות לב לדעת

סדנת מדרשיר- שבט בשחור לבן המתאים להדפסה.
קרא עוד

טבת

צוות לב לדעת

חודש טבת הוא חודש בו אנו מציינים את תחילת המצור על ירושלים, מצור שסופו בחורבן בית המקדש, וכן את יום הקדיש הכללי לנרצחי השואה. אירועים אלו מציפים את היחס שבין השבר לשלם, בין הכאב לנחמה, בין הדין לאהבה. בעקבות השיר 'רצוף אהבה' של ישי ריבו, נדון במורכבות זו כפי שהיא באה לידי ביטוי גם בקשר שבין מורה לתלמיד.
קרא עוד

טבת בגרסת הדפסה

צוות לב לדעת

סדנת מדרשיר- טבת בשחור לבן המתאים להדפסה.
קרא עוד

כסלו

צוות לב לדעת

ימי כסלו הם ימים בהם היום הולך ומתקצר, ושעות החושך מתרבות. דווקא בתקופה זו מגיעים ימי החנוכה, שמלמדים אותנו את כוחו של נר קטן להאיר באור יקרות. אור הנר הוא גם ביטוי לאור פנימי, אור הנשמה. מתוך המפגש עם האור נתבונן גם על עצמנו ועל תלמידינו במבט מאיר.
קרא עוד

כסלו בגירסת הדפסה

צוות לב לדעת

סדנת מדרשיר- כסלו בשחור לבן המתאים להדפסה.
קרא עוד

חשון

צוות לב לדעת

חודש חשון הוא תחילתה של השגרה הברוכה בבית הספר, יום ועוד יום, המצטברים לכדי תקופת זמן משמעותית. אחד מאתגרי השגרה הוא במעבר היומיומי מהמרחב הביתי אל המרחב הבית ספרי. בעקבות השיר 'ילדים' של אביתר בנאי, המפגש יוקדש לחשיבה משותפת על הדרכים להפוך את בית הספר למרחב מוגן, שיש בו אלמנטים של בית, מבלי לטשטש את ההבדל בין בית ומשפחה לבין בית הספר.
קרא עוד

חשון בגירסת הדפסה

צוות לב לדעת

סדנת מדרשיר- חשון בשחור לבן המתאים להדפסה.
קרא עוד

תשרי

צוות לב לדעת

תחילת שנה היא כיציאה לדרך, למסע. מסע של גילוי ופליאה, מסע של למידה וצמיחה. כדרכה של יציאה לדרך, היא מלווה בתקוות ובתפילות שתהא זו דרך טובה ושנגיע בשלום ובשמחה למחוז חפצנו. הלימוד יעסוק בתפילת הדרך ובשיר "עולה בשביל" של אהרן רזאל.
קרא עוד

תשרי בגרסת הדפסה

צוות לב לדעת

סדנת מדרשיר- תשרי בשחור לבן המתאים להדפסה
קרא עוד

אלול

צוות לב לדעת

חודש אלול הוא חודש של מעבר משנה לשנה, אוסף אליו את השנה שחלפה ומוליך אותנו אל עבר שנה חדשה. כאשר שנת הלימודים מתחילה בחודש אלול אנחנו מתחילים את השנה עטופים באנרגיות 'אלוליות' של תפילות וכיסופים. הלימוד בסדנא זו יהיה סביב שירו של אברהם חלפי 'סתיו יהודי'. בשיר זה ישנה התייחסות לזמן ולחיבור בין המתחולל בטבע ובין מה שמתעורר בנפש, לקראת אלול והימים הנוראים.
קרא עוד

אלול בגרסת הדפסה

צוות לב לדעת

סדנת מדרשיר- אלול בשחור לבן המתאים להדפסה.
קרא עוד

מדרשיר - פתיחה

צוות לב לדעת

במדור 'מדרשיר' נעלה הצעות ללימוד סדנאי של צוות המורים בבית הספר, סביב חודשי השנה. כאן תוכלו לקרוא רקע קצר על הסדנאות וכמה עצות למנחה.
קרא עוד

חדש באתר

ניסן
מערכי שיעור לקראת חג הפסח לבית הספר היסודי.

מהבלוג שלנו

שמחה ולמידה בשתי קומות
התבוננות ברבדיה השונים של השמחה ושל חווית הלמידה. מחשבות לקראת חג הפורים הבא עלינו לטובה.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים