תיכון
יסודי
גני ילדים
חלופות בהערכה > תעודות

תעודות

התעודה כעדות וכשיחה

עינת בר יוסף

על התעודה כשיחה מיטיבה בין המחנך למתחנך, שיחה המצביעה על הטוב הטמון בו ועל מגוון הכוחות העומדים לרשותו. למאמר מצורפות דוגמאות לשירים שנכתבו לתלמידים בתעודה בשפה שירית, המתפרשת אצל התלמיד כחלום.
קרא עוד

תעודות וט"ו בשבט

קטע קצר ופיוטי על הקשר בין חלוקת התעודות לבין ט"ו בשבט.
קרא עוד

זמן תעודה

הרב אחיה פרינס

מדריך קטן לתעודה גדולה... "עשרת הדיברות" למורה הכותב/ת תעודה- היכן כדאי לשבת? מה יתן השראה? מה המטרה? ועוד...
קרא עוד

איך להשתמש בתעודה כאירוע מחולל שינוי אצל תלמידים?

חובב יחיאלי- החופש ללמד

החלק החשוב בתעודה הוא לא הציון או ההערה אלא מה שעושים אתם לאחר מכן. במאמר מוצע לערוך תהליך של מעקב ובקרה אחר יישום ההצעות לשיפור הטמונות בתעודה ויצירת תהליך הערכה מתמשך לאורך זמן של יצירת שינוי והתקדמות בעקבות המשוב הניתן בתעודה.
קרא עוד

התעודה בעיניו של מתבגר

אלעד בר שלום

מחשבות על התעודה ועל משמעותה דרך נקודת מבטו של נער בן 15. הצעות להורים כיצד להתייחס לכתוב בתעודה וכיצד לסול מסילות ללבו של המתבגר ולשוחח עימו על התעודה.
קרא עוד

תעודות מכל הלב

שיחה עם מנהלת בית הספר "קרוב" בצור הדסה ועם תלמידים בבית הספר על התעודות הייחודיות הנהוגות בבית הספר ועל התפיסה החינוכית העומדת מאחוריהן.
קרא עוד

תעודות בבית הספר "קדם" בנוקדים

התעודה בבית הספר "קדם" מעוצבת כעצים שגנן מטפח אותם, מתוך רצון להדגיש את הצמיחה של הילד/ה במהלך השנה ולהאיר את נקודות החוזק שבו, את המאמץ וההתקדמות.
קרא עוד

תעודות בבית הספר "מעין האמונה" בחריש

דוגמא לתעודה בבית הספר "מעין האמונה" בחריש השמה דגש על הדיאלוג הבין אישי בין המורה לתלמידה ועל הזמנה לשיח ולהתבוננות בעקבות התעודה עם הפנים להמשך.
קרא עוד

בין השורות - תעודות

הגיליון המלא של העיתון המקוון שלנו "בין השורות" שהוקדש לנושא התעודות
קרא עוד

רעיונות יצירתיים לפעילויות סביב התעודה

רעיונות לפעילויות מקוריות סביב התעודות- מוזמנים להוסיף מרעיונותיכם! שלחו אלינו למייל atarlevladaat@gmail.com
קרא עוד

מתעודה לתהודה

ערכה ובה מגוון הצעות לסדנאות למורים כהכנה לכתיבת התעודות ולמערכי שיעור והפעלות לתלמידים לקראתה וכן הצעות לדרכים להפוך את מתן התעודה לחלק משיח הערכה מצמיח ומקדם
קרא עוד

חדש באתר

השתלמויות מקוונות
מהי למידה ברוח 'לב לדעת'? מה הדרך להערכה משיבת רוח ונפש? מוזמנים להצטרף ללימוד ולהרשם ברשימת ההמתנה להשתלמויות המקוונות.

מהבלוג שלנו

משנכנס אדר מרבין
האמת היא שאף פעם לא ממש הבנתי את פשר המנהג הזה לפרוץ לכיתות של אחרים (כיתות אחרות, בתי ספר אחרים, ולנועזים: מגדרים ומגזרים אחרים....), בשרשרת ילדים אוחזים זה בכתפיו של זה ושרים מלוא גרונם: "מישה/ מישה/ מישה/ מישה- נכנאאס אדאאאאארררר" במנגינה נושנה. האם נועד הריקוד הצרוד הזה להרבות בשמחה, להמחיש את השמחה, להרבות מהומה? האם כל הילדים יודעים את ההבדל בין שמחה לבין מהומה?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים