תיכון
יסודי
גני ילדים
בין השורות

בין השורות

עיתון מקוון מבית לב לדעת, היוצא אחת לכמה חודשים. העיתון מוקדש בכל פעם לנושא אחר מעולמם של המורים, התלמידים, בית הספר ומה שביניהם.

הקבצים נפתחים כקובץ לדפדוף מקוון. הפיכת הדפים מתבצעת באמצעות לחיצה על פינת העמוד. קריאה נעימה!

טבע

לקראת ט"ו בשבט, גיליון זה עוסק בקשר שבין עבודת המורה לעבודת האדמה, ובדרכים לפרוץ את גבולות הכיתה וללמוד מתוך חיבור אל הטבע הקרוב ולתהליכי הצמיחה הסובבים אותנו.
קרא עוד

ספר

בגיליון זה של 'בין השורות' נעסוק בהיבטים שונים של הספר בעולם בית הספר. מקומו וחשיבותו של הספר בעולם של אינטרנט וסמארטפונים, תפקידה של הספריה בבית הספר, מעט על הדרכים לעורר אצל ילדינו ותלמידינו אהבת קריאה וספר ולסיום- עצות מעשיות לחיבור התלמידים לעולם הספרים.
קרא עוד

ניגון

גיליון זה בא לפתוח את המבט אל מה שמעבר למילים- המנגינה. המוזיקה של הלמידה, הניגון של בית הספר. הניגון והשירה המשותפת פותחים את הלב ומקרבים את הנפשות. הניגון הוא בעת ובעונה אחת גם שער ללימוד וגם ערוץ ללמידה. הניגון מחבר בין גוף לנפש ובין השר לתוכן השיר. הניגון מזמין אותנו להקשבה פנימית ולהקשבה אלו לאלו.
קרא עוד

תעודות

גיליון זה מוקדש לתעודות בבית הספר. התעודה מהווה מעין "זמן אסיף" של פירות התקופה החולפת, הזדמנות לקשר ולדיאלוג. בגיליון זה ננסה להתבונן על התעודה: על מה היא מעידה? את מי היא מעודדת? את מה היא מהדהדת? ומה הוא ייעודה?
קרא עוד

מקום

בגיליון זה ננסה לפקוח את עינינו לסביבה: לחצר בית הספר, לכיתה, למסדרון... איך נכון לעצב אותם, ואיך עיצוב המרחב משפיע על הלמידה המתרחשת בו. נעמוד על הקשר בין מקום בלב למקום במרחב, ניפגש עם דרכים ליצירת למידה שעוברת גם דרך העיניים והחושים כולם ונחשף לרעיונות לעיצוב מרענן של המרחב הבית ספרי.
קרא עוד

תודה

עם סיום שנת הלימודים התשע"ה, מוקדש הגיליון לנושא התודה. תודה כתנועת נפש, כמבט על העולם. תודה למורה, למנהל/ת, להורים, לתלמידות ולתלמידים... תודה לה'. על חינוך להכרת הטוב ועל מרחבי התודה בחיינו
קרא עוד

חלום

הגיליון החמישי של בין השורות יוצא לקראת חג הפסח ומוקדש לנושא החלום. חלומות של ילדים, חלומות של מורים ומנהלים, חלומות של עובדי ה', חלומות של עם... מהם החלומות שלנו על עולם בית הספר, מה הקשר בין חלום ללמידה ואיך אפשר לעורר חלומות מתרדמתם?
קרא עוד

בית

חנוכה. נרות דולקים בחלון, נר איש וביתו. מאירים את הבית ואת הנשמה. חג של אור, של בית, של משפחתיות. חנוכה לשון חינוך. הזדמנות להתבונן לאור הנר בחינוך הילדים, בחינוך העצמי שלנו. לכבוד החנוכה, בחרנו להקדיש את הגיליון לנושא הבית. להתבונן ביחסי הגומלין שבין הבית לבין בית הספר, לחשוב על היכולת להרגיש בבית גם בכיתה, גם בלימוד.
קרא עוד

תפילה

הגיליון השלישי של בין השורות יוצא לקראת פתיחת שנת הלימודים התשע"ה והוא מוקדש כולו לנושא התפילה: דמותו/דמותה של המורה כמתפלל/ת, היחס שבין לימוד לתפילה, משמעות העצה "להפוך את התורות לתפילות", איך פותחים בכיתה מרחב של תפילה, וגם - על הכנת הילדים לקבלת הסידור.
קרא עוד

חופש

גיליון זה יוצא לקראת החופש הגדול והוא עוסק ביחס בין חופש לגבולות, בין חופש לחיפוש, החופש ככלי לחשיפת העצמיות וגילוי חופש הבחירה, בין חופש ללמידה ואפילו- על חשיבות השיעמום...
קרא עוד

שאילת שאלות

הגיליון הראשון של בין השורות יצא לקראת ליל הסדר והוא עוסק בנושא שאילת שאלות בלימוד ובחיים
קרא עוד
הדפסה

אולי יעניין
אותך גם...

חדש באתר

יום השואה
מערכי שיעור לקראת יום השואה לבית הספר היסודי

מהבלוג שלנו

מחשבות על משמעותם החינוכית של הטקסים בבית הספר
תקופה זו של השנה רוויה בטקסים שונים. כמו בתחומים רבים אחרים, עומד מתח בריא בין הצורך להעמיד תוצר איכותי וטוב לבין קיום תהליך חינוכי מקיף ומעמיק עם התלמידים. היערכות ומודעות מוקדמת יש בכוחם לצמצם את הפער בין שתי מטרות חשובות אלה. חשיבה על משמעותו של הטקס וההזדמנויות החינוכיות הגלומות בו.
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים